В Україну доставили грамоту Петра I про анексію Української помісної церкви Московією

13 апреля 2019
911 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article18515.jpg

З Німеччини до України прибула унікальна культурна цінність — історичний документ — Грамота Петра 1 про постановку митрополита Іоасафа Кроковського на Київську митрополію.
Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук на своїй сторінці в Facebook.
"Тим часом, сьогодні вночі відбулося надзвичайна подія — з Німеччини в Україну прибула унікальна культурна цінність — історичний документ — грамота Петра I. З моїм заступником Тамарою Мазур особисто зустрів артефакт в Міжнародному аеропорту" Бориспіль ", — йдеться в повідомленні.

Так, артефакт, датований 1708 роком, був втрачений під час Другої Світової війни, а з кінця 50-х знаходився в бібліотеці Інституту східно-європейської історії і краєзнавства Університету Тюбінгена (Федеральна земля Баден-Вюртемберг).
"Це дійсно дуже цікавий рукописний пергамент, розміром 80 на 58 см в срібно-позолоченій оправі. Після повернення документ доставили в Національний заповідник" Софія Київська ", де дуже скоро ми представимо грамоту до огляду", — зазначив Нищук.
За його словами, передача грамоти стала результатом роботи Міжурядової комісії з питань повернення переміщених культурних цінностей під час Другої Світової війни, де головували перший заступник міністра культури Світлана Фоменко і доктор Міхаель Янсен посол з особливих доручень МЗС ФРН.
"Спасибі вченим, які знайшли і досліджували цю культурну цінність і всім колегам, які приєдналися як до повернення, так і до перевезення цього артефакту. За свідченнями істориків цей документ є красномовним свідченням анексії Української помісної церкви Московією. Адже в ньому є застереження Петра про те, що Москва мала сильні побоювання, що Київська митрополія повернеться під владу Константинополя ", — додав міністр.

Як свідчить спільне дослідження Наталії Сінкевич та Тетяни Себти, у грамоті підкреслювалося перебування київського митрополита під владою московського патріарха: "А йому, богомольцеві нашому, преосвященному Йоасафові, митрополитові київському й галицькому, і Малої Росії, і після нього будучим митрополитам київським з усім причтом духовним малоросійського народу бути надалі під благословенням і в послуху святійшому та всеблаженнійшому московського й усієї Росії, і всіх північних країн патріарха навіки невідступно згідного з його обітницею, яку він учинив із підписом своєї руки при поставленні його на престол київських митрополитів у соборній та апостольській церкві Пресвятої Владичиці нашої Богородиці чесного і славного її Успіння, не відлучаючись під благословення й поради вселенських патріархів".


 

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети