В Україну доставили грамоту Петра I про анексію Української помісної церкви Московією

13 апреля 2019
632 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article18515.jpg

З Німеччини до України прибула унікальна культурна цінність — історичний документ — Грамота Петра 1 про постановку митрополита Іоасафа Кроковського на Київську митрополію.
Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук на своїй сторінці в Facebook.
"Тим часом, сьогодні вночі відбулося надзвичайна подія — з Німеччини в Україну прибула унікальна культурна цінність — історичний документ — грамота Петра I. З моїм заступником Тамарою Мазур особисто зустрів артефакт в Міжнародному аеропорту" Бориспіль ", — йдеться в повідомленні.

Так, артефакт, датований 1708 роком, був втрачений під час Другої Світової війни, а з кінця 50-х знаходився в бібліотеці Інституту східно-європейської історії і краєзнавства Університету Тюбінгена (Федеральна земля Баден-Вюртемберг).
"Це дійсно дуже цікавий рукописний пергамент, розміром 80 на 58 см в срібно-позолоченій оправі. Після повернення документ доставили в Національний заповідник" Софія Київська ", де дуже скоро ми представимо грамоту до огляду", — зазначив Нищук.
За його словами, передача грамоти стала результатом роботи Міжурядової комісії з питань повернення переміщених культурних цінностей під час Другої Світової війни, де головували перший заступник міністра культури Світлана Фоменко і доктор Міхаель Янсен посол з особливих доручень МЗС ФРН.
"Спасибі вченим, які знайшли і досліджували цю культурну цінність і всім колегам, які приєдналися як до повернення, так і до перевезення цього артефакту. За свідченнями істориків цей документ є красномовним свідченням анексії Української помісної церкви Московією. Адже в ньому є застереження Петра про те, що Москва мала сильні побоювання, що Київська митрополія повернеться під владу Константинополя ", — додав міністр.

Як свідчить спільне дослідження Наталії Сінкевич та Тетяни Себти, у грамоті підкреслювалося перебування київського митрополита під владою московського патріарха: "А йому, богомольцеві нашому, преосвященному Йоасафові, митрополитові київському й галицькому, і Малої Росії, і після нього будучим митрополитам київським з усім причтом духовним малоросійського народу бути надалі під благословенням і в послуху святійшому та всеблаженнійшому московського й усієї Росії, і всіх північних країн патріарха навіки невідступно згідного з його обітницею, яку він учинив із підписом своєї руки при поставленні його на престол київських митрополитів у соборній та апостольській церкві Пресвятої Владичиці нашої Богородиці чесного і славного її Успіння, не відлучаючись під благословення й поради вселенських патріархів".


 

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети