Генасамблея ООН підтримала посилену резолюцію України щодо Криму

7 декабря 2020
27025 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19741.jpg

7 грудня Генеральна асамблея ООН на  засіданні 75-й сесії підтримала проект посиленої резолюції України про російську мілітаризацію окупованого Криму. Документ підтримали понад 60 країн-учасниць.
Трансляція засідання ГА ООН велася на офіційному сайті організації.
Проект української резолюції підтримали 63 країни, проти виступили 17, і ще 62 держави утрималися.

Нинішня резолюція — новий елемент зростаючого правового тиску на Росію.Ухвалення резолюції свідчить про те, що мілітаризація Криму, яка здійснюється Російською Федерацією, як державою-окупантом, залишається в центрі уваги міжнародної спільноти, яка розглядає перетворення Криму в величезну військову базу, як пряму загрозу безпеці і стабільності в регіоні.

У резолюції засуджується російська тимчасова окупація Криму та зазначається, що така окупація становить загрозу міжнародній безпеці.У резолюції підтверджується, що окупація є незаконною; що вона є порушенням міжнародного права; і окуповані території повинні бути невідкладно повернуті під контроль України.

У ній також наголошується, що Росія перемістила на територію Криму озброєння, здатні нести ядерні заряди. Резолюція вимагає від Росії негайно припинити таку діяльність.

Дуже важливо, що нинішня резолюція містить ряд ключових елементів.Резолюція закликає міжнародне співтовариство до консолідації зусиль з метою деокупацію Криму, в тому числі в рамках Кримської платформи.

У резолюції також наголошується, що, по-перше, російська окупація завдає шкоди архітектурі безпеки і контролю над озброєннями. По-друге, російська окупація порушує стабільність міжнародних режимів верифікації і контролю над озброєннями — Договору з відкритого неба, Договору про звичайні збройні сили в Європі, Віденського документа 2011 року про заходи довіри і безпеки. По-третє, встановлення Росією контролю над об'єктами для зберігання ядерної зброї в Криму може становити загрозу регіональній стабільності.

Резолюція також закликає Росію припинити мілітаризацію освіти в Криму — шкільну, вишкіл кримських дітей, метою якої проголошується їх майбутня служба в збройних силах РФ.Мілітаризація свідомості дітей в Криму безпосередньо пов'язана з темою незаконного призову до лав Збройних Сил РФ. Це поступовий процес перевиховання неповнолітніх громадян України в Криму у громадян Росії, які готові померти, захищаючи країну-окупанта зі зброєю в руках. За даними Кримської правозахисної групи за всі роки окупації в ряди ЗС РФ закликали не менше 18 000 жителів Криму у віці від 18 років і старше. За цей період за ухилення від служби в ЗС РФ вступили в силу як мінімум 83 вироки, писала Ірина Сєдова, аналітик Кримської правозахисної групи.
Російський щорічний комплекс пропагандистських заходів до річниці перемоги у «Великій вітчизняній війні» отримав точну народну назва «победобесіе». Він не обходить нікого, в тому числі і молодих українських громадян в окупованому Росією Криму. 

"Відтепер Україна має в своєму юридичному арсеналі додатковий переконливий політико-правовий аргумент для просування деокупацію Криму", — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Міністерство закордонних справ України сподівається, що введення Європейським Союзом нового універсального характеру санкцій, механізму в сфері порушень прав людини вплине на ситуацію в окупованому Криму і на Донбасі, йдеться в заяві МЗС.

«Тимчасово окуповані Росією території України — АР Крим і Севастополь та окремі райони Донецької і Луганської областей — з 2014 року перетворилися на місця практично безконтрольного для світової спільноти безправ'я, переслідування за громадянську позицію, політично мотивованих висновків, тортур і вбивств, відсутність свободи слова, релігії і права на збереження національної ідентичності на власній землі», — йдеться в заяві.

МЗС України розраховує, що новий список санкцій механізм Євросоюзу буде ефективним і системним інструментом покарання винних в порушеннях основних прав людини на тимчасово окупованих територіях України і спонукати окупаційну адміністрацію до припинення цих злочинів.

«Очікуємо, що імплементація правозахисного режиму санкції стане частиною нашого регулярного діалогу з ЄС з прав людини, а також консультацій з правових наслідків тимчасової окупації АР Крим та Севастополя», — зазначили у відомстві.

Рада міністрів ЄС із закордонних справ затвердила Глобальний режим санкцій ЄС за порушення прав людини.

Нагадаємо, 18 грудня 2019 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про захист прав людини в незаконно окупованому Росією Криму. 

9 грудня 2019 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів» із закликом до Росії вивести свої війська з окупованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

На сьогодні, це вже четвертий подібний документ Генасамблеї ООН, при цьому в ньому вперше для визначення ситуації на півострові застосований термін «агресія».

 

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk