Карабах: Мінська група закликала лідерів Вірменії та Азербайджану до мирних переговорів

3 октября 2020
5568 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19655.jpg

Переговори між Азербайджаном і Вірменією завжди проходили складно, проте сторонам вдавалося домогтися прогресу в процесі домовленостей щодо Нагірного Карабаху. Прихід до влади Ніколи Пашиняна звернув всі ініціативи, які були напрацьовані Баку і попередньої вірменської владою.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв назвав свої зустрічі з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашіняном безглуздими і зажадав повернути Нагірний Карабах. Про це він заявив в бесіді з Al Jazeera TV, передає в суботу, 3 жовтня, «Інтерфакс».

«Я зустрічався з прем'єр-міністром Вірменії. Однак, ці зустрічі були абсолютно безглуздими і носили формальний характер. Він [Пашинян] сказав мені, що вони не повернуть території. Якщо вони не хочуть цього робити, якщо вони багато років виступають проти принципів, розроблених Мінською групою [ОБСЄ], і зривають переговори, то, що можна говорити після цього? », — задався питанням Алієв.
При цьому лідер Азербайджану підкреслив, що хоче мирно повернути землі держави, не вступаючи в військові дії. Він назвав  зіткнення, які відбуваються сьогодні  з Вірменією, найбільшими за останні 28 років. За його словами, війна припиниться тільки тоді, коли ВС Вірменії покинуть окуповані території.  Ільхам Алієв закликав Росію, США та Францію домогтися вирішення конфлікту у Нагірному Карабасі.Ці країни входять до Мінської групи ОБСЄ з врегулювання конфлікту в регіоні.

"Я вважаю, що ці три країни повинні продовжити працювати разом над врегулюванням нагірно-карабаського конфлікту, але за умови, що вони залишаться нейтральним", – сказав Алієв. У Єревані також заявляли, що готові до мирних переговорів за посередництва ОБСЄ.Мінська група закликала лідерів Вірменії та Азербайджану взяти на себе зобов'язання відновити предметні переговори.

Міністерство оборони Вірменії в суботу, 3 жовтня, повідомило про трьох збитих в Нагірному Карабасі літаках ВПС Азербайджану. Стверджується, що бої тривають на північному і південному напрямках кордону Карабаху.

Нагадаємо, збройні зіткнення в Нагірному Карабасі  почалися 27 вересня. Єреван і Баку звинуватили один одного в ескалації конфлікту. Азербайджан заявив, що зайняв сім сіл, які перебували під контролем противника. Вірменія заперечує цю інформацію. Разом з тим президент невизнаної НКР Араік Арутюнян визнав втрату частини позицій в районі Талиша і на південному напрямку.

У 1991 році Нагірний Карабах, більшу частину населення якого складали вірмени, проголосив незалежність від Азербайджану. Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і НКР за посередництва Росії підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлюються.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиТігіпко вилетів до Москви на переговори з мирного врегулювання ситуації в Криму

Новости в мире​Переговори Путіна з Китаєм з тріском провалилися. Він у важкій ситуації, - Нємцов

Новости Общества​Загарбники СБУ в Луганську вивели з території Тігіпка під автоматами

Новости Политики​ДНР не планує переговорів з Києвом

ОбществоШвейцарська компанія веде переговори щодо фабрики Roshen

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети