Країни Східної і Центральної Європи, а також США, 75-річчя закінчення війни відзначили з застереженням

9 мая 2020
4605 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19421.jpg

День закінчення Другої світової війни 9 Травня відзначили не тільки в країнах-республіках колишнього Радянського Союзу, а й в багатьох державах світу. Разом з тим, закінчення Другої світової війни принесло звільнення не всім європейцям, йдеться в спільній заяві глав зовнішньополітичних відомств низки країн Східної і Центральної Європи, а також США до 75-річчя закінчення війни.

"Ми віддаємо належне жертвам і всім солдатам, які билися, щоб перемогти нацистську Німеччину і покласти край Голокосту", — підкреслюють міністри на початку своєї заяви. Однак після Другої світової держави Східної та Центральної Європи майже півстоліття перебували під владою комуністичних режимів, нагадують автори документа.

"Країни Балтії були незаконно окуповані; Радянський Союз залізною рукою правив іншими поневоленими народами з використанням військової сили, репресій і ідеологічного контролю, — йдеться в заяві. — Протягом багатьох десятиліть багато європейців з центральної і східної частини континенту жертвували своїми життями в ім'я свободи, мільйони були позбавлені прав і фундаментальних свобод, піддавалися тортурам і примусового переселення. Товариства за залізною завісою відчайдушно шукали шлях до демократії і незалежності ".

Автори заяви нагадують про ключові події на цьому шляху: угорському повстанні 1956 року народження, Празьку весну, рух "Солідарність" у Польщі, акції "Балтійський шлях", серії антикомуністичних революцій 1989 року і падіння Берлінської стіни.

"Сьогодні ми разом працюємо над створенням сильної і вільної Європи, в якій переважають права людини, демократія і верховенство права. Ми готові до діалогу з усіма, хто зацікавлений в реалізації цих принципів", — йдеться в документі.

Міністри підкреслюють, що міжнародна безпека, мир і стабільність вимагають дотримання норм міжнародного права, включаючи суверенітет і територіальну цілісність всіх країн. Вони закликають міжнародне співтовариство відмовитися від концепції поділу на сфери впливу і дотримуватися принципів рівності всіх суверенних націй.

Заяву підписали голови зовнішньополітичних відомств Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини та США.

Похожие статьи:

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Новости БизнесаФ'ючерси на дорогоцінні метали коригуються

Новости ПолитикиГосдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной

Новости БизнесаНафта на світових ринках подорожчала

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk