Служба інформаційної безпеки Чехії розкрила і зламала мережу російських спецслужб

21 октября 2019
3684 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article18962.jpg

Як повідомляють ЗМІ Чехії, Служба інформаційної безпеки (BIS) і Національний центр проти організованої злочинності (NCOZ) оприлюднили і зруйнували мережу, створену в Чехії російською розвідувальною службою ФСБ в минулому році. Про це заявив директор BIS Міхал Куделка на конференції з безпеки в палаті депутатів у понеділок. Куделка визначив діяльність російських і китайських спецслужб як найбільш важливі довгострокові ризики для безпеки Чеської Республіки.

У короткостроковій перспективі найбільший ризик представляє ісламський тероризм, але зараз у BIS немає інформації про пряму загрозу терористичного акту. Російське посольство в Празі заперечувало, що воно має якийсь стосунок до «якоїсь агентської мережі».«Це не відповідає дійсності. Посольство не має ніякого відношення до агентської мережі », — цитує ТАСС реакцію російського дипломатичного представництва в Чеській Республіці.

За словами Куделки, мережа була побудована в Чеській Республіці Федеральною службою безпеки Росії (ФСБ). Мережа фінансувалася з Росії і російського посольства і повинна була атакувати цілі в Чеській Республіці і чеських зарубіжних партнерів через мережу серверів.
«Мережа була повністю зруйнована і зруйнована завдяки відмінній роботі NCOZ. Розслідування триває. Ми запобігли цю діяльність з території Чеської Республіки, яка була частиною іншої ланцюжка, яку росіяни використовували і готували до використання в інших європейських країнах », — сказав Куделка, начальник контррозвідки в палаті депутатів.

«Справа продовжує перебувати в кримінальному процесі, тому в даний момент ми не можемо коментувати деталі», — сказав директор NCOZ Іржі Мазанек. Він тільки підтвердив, що НКОЗ працює з контррозвідкою у цій справі.

Коуделка назвав російські і китайські спецслужби головною довгостроковою загрозою Чеській Республіці. Російські кореспонденти в Чеській Республіці отримують багато цінної інформації зі звичайних інтерв'ю з людьми, що мають відношення до дипломатії і політиці. За словами Коуделки, китайці чинять інакше, найчастіше запрошуючи вчених, політиків та інших людей в свою країну, де вони намагаються впливати на них і отримувати від них інформацію.

За словами Коуделки, ісламський тероризм має вирішальне значення для короткострокових загроз. Але зараз у BIS немає інформації про безпосередню загрозу. За його словами, Чеська Республіка є скоріше транзитом, ніж пунктом призначення для мігрантів, місцеве мусульманське співтовариство невелике і не радикалізоване. Ситуація з безпекою в Європі також покращилася, і терористичних актів стало менше. Причиною, за словами керівника BIS, є воєнна поразка терористичного угрупування Ісламська держава і ослаблення міграційного потоку в Європу. Але Куделка застерігав від загрози так званих самотніх вовків.

Глава BIS також вказав на загрозу правого екстремізму. За його словами, хоча останнім часом число активних екстремістів в Чехії знизилося, не виключено, що ситуація зміниться. Він вказав на теракти в цьому році з боку правих екстремістів в Німеччині та Нової Зеландії.

На конференції також було розглянуто проблему кібератак. Ондржей Ройчік, аналітик Національного агентства з кібербезпеки та інформаційної безпеки (NÚKIB), попередив, що Чеська Республіка є привабливою метою для держав, які здійснюють ці атаки через свого членства в ЄС і НАТО. Він також підтвердив, що Бюро вважає Росію і Китай основними кіберзагрозами.

За словами американського експерта з безпеки Джеймса Ван де Вельде, Росія і Китай використовують інформацію в якості зброї, а в кіберпросторі вони перевершують НАТО за чисельністю. Альянс вже давно зосереджений на стратегічному перевагу в звичайних конфліктах. Тому Москва і Пекін прагнуть до досягнення своїх цілей, взагалі не вступаючи в звичайну боротьбу і зосереджуючи свою стратегію на кіберпросторі.

Похожие статьи:

ОбществоОгляд новин від Vremya.eu за 15.07.2015

Новости ПолитикиЧехія піддписала ратифікаційний лист до Угоди про ратифікацію між Україною та ЄС

Новости ОбществаЧехія не підтримує поставку зброї

Новости в миреУ Чехії судитимуть найманців,які воювали на Донбасі на стороні терористів

Новости ПолитикиПрага не хоче приймати Віктора Януковича

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети