В Мюнхені стартувала Міжнародна конференція з безпеки

14 февраля 2020
3412 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19231.jpg

Сьогодні, 14 лютого, в Мюнхені стартувала   56-та Міжнародна конференції з безпеки, Вже вранці, в п'ятницю, план під назвою "Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні" (Twelve Steps Toward Greater Security in Ukraine and the Euro-Atlantic Region) був опублікований на сайті  Мюнхенської конференції з безпеки.Серед його ініціаторів є і російська сторона.

Ініціатива запропонована Групою лідерів з питань євроатлантичної безпеки (Euro-Atlantic Security Leadership Group). У неї входять голови трьох великих міжнародних організацій і форумів, а також глава Російського ради з міжнародних справ:

екс-міністр оборони Великобританії Дес Браун (від Європейської мережі лідерів, European Leadership Network — це найбільший європейський аналітичний центр з питань безпеки);
голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер;
екс-сенатор США Сем Нанн і колишній міністр енергетики США, американський фізик-ядерник Ернест Моніз (від Ініціативи по ядерній загрозі, Nuclear Threat Initiative);
колишній глава МЗС РФ Ігор Іванов (від Російського ради з міжнародних справ).

Його підписали, крім п'ятірки ініціаторів, понад 40 впливових фахівців в галузі міжнародної безпеки — лідери аналітичних центрів із Західної Європи, колишні дипломати і т. д.

У самому документі йдеться про те, що політичне рішення конфлікту «має фундаментальне значення» — для його припинення; для «поліпшення перспективи конструктивного українсько-російського діалогу в більш широкому сенсі, в тому числі по Криму; а також для поліпшення ситуації в сфері євроатлантичної безпеки».

Крок 1. Відновити Спільний центр контролю і координації режиму припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). Ця ініціатива необхідна для більш активної реалізації плану припинення вогню. Як відомо, представники РФ покинули комісію кілька років тому.

Крок 2. Переговори про бойові дії на рівні Нормандської четвірки (запропоновано розширити теми переговорів і включити туди тему бойових дій, а також їх припинення).

Крок 3. Розширення свободи пересування (запропоновано збільшити кількість пунктів пропуску).

Крок 4. Розшук зниклих безвісти.

Крок 5. Планування і реалізація ініціативи з розмінування.

Крок 6. Відновлення інфраструктури Донбасу (вивчення економічного потенціалу, створення донорського фонду за участю ЄС, західних компаній). До фонду також запропоновано приєднатися Росії.

Крок 7. Створення зони вільної торгівлі (як можливість відновлення Донбасу запропоновано створити там ЗВТ – відповідно, з іншим оподаткуванням).

Крок 8. Підтримка дорожньої карти щодо санкцій (якщо сторони погоджуються на Мюнхенську ініціативу, то виконання закріплених у ній пунктів може стати підставою для перегляду санкцій проти Росії).

Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки (вивезення радіоактивних, отруйних для екології Донбасу речовин. Адже зараз на Донбасі понад 1200 таких джерел токсичності).

Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки.

Крок 11. Підтримка та визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією. Відзначається, що у 2020 році ЄС і Росії слід вивести співробітництво в число пріоритетів, у тому числі підтримуючи виконання Мінських угод.

Крок 12. Запустити новий національний діалог ыз проблем ідентичності.

Конференція триватиме три дні. Світові лідери дискутуватимуть про виклики світовій безпеці та їхнє подолання. Слово матиме й український президент Володимир Зеленський.

Разом з тим, в МЗС України уже  не погоджуються з ідеями щодо врегулювання конфлікту між РФ і Україною, які були оприлюднені в п'ятницю в Мюнхені. Про це йдеться в коментарі відомства.

В Міністерстві закордонних справ зазначили, що не вважають одіозний документ офіційною пропозицією, яке вимагає розгляду з боку України.

"Документ "Дванадцять кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні… "- це приватна ініціатива групи політиків і експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та безпеки ситуації в Україні, зокрема збройної агресії РФ проти нашої держави", — йдеться в коментарі.

Крім того, в МЗС підкреслили, що не згодні з запропонованим ідеями: "Тези, що містяться в цьому документі, не відповідають офіційній позиції української держави".

Також в МЗС нагадали, що і сама Мюнхенська конференція з безпеки після критики на адресу оприлюдненого плану знизила його статус.

"За інформацією керівництва Мюнхенській конференції з безпеки, воно також не визнає цей матеріал офіційним документом Конференції", — сказали в українському зовнішньополітичному відомстві, зазначивши, що текст документа був вилучений з офіційного сайту Конференції.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети