В ОАЕ запустили в експлуатацію першу в арабському світі АЕС

2 августа 2020
6593 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19559.jpg

В суботу, 1 серпня, багаті на нафту ОАЕ запустили першу атомну електростанцію  «Барака» в Абу-Дабі. Це перша атомна електростанція в арабських країнах, підкреслив прем'єр-міністр ОАЕ. «Ми оголошуємо про успіх Об'єднаних Арабських Еміратів в експлуатації першого мирного атомного реактора в арабському світі — на атомній станції« Барака. Робітникам вдалося завантажити ядерне паливо, провести комплексні випробування та успішно завершити операцію», — оголосив прем'єр-міністр ОАЕ Мохаммед ібн Рашид Аль Мактум. Він також підкреслив, що будівництво атомної станції та дослідження космосу, яким ОАЕ теж займаються — це «послання світу, що араби здатні відновити свій шлях у науці і конкурувати з іншими великими націями».За його словами, метою влади ОАЕ є запуск чотирьох АЕС, які забезпечать чверть потреб країни в електроенергії. «Араби можуть відновити свою наукову кар'єру і конкурувати з іншими великими народами», — відзначив він.
Станція розташована на узбережжі Перської затоки в регіоні Аль-Гарбія, в 250 км від Абу-Дабі. Вона побудована за тим же проектом, що й американська АЕС Пало-Верде (штат Арізона) споруди 1976 року.

 

France-Presse уточнює, що будівництвом станції займається консорціум, що складається з місцевої компанії Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) і південно-корейської Korea Electric Power Corporation (KEPCO). Можлива вартість будівництва — 24,4 мільярда доларів. Введення в дію першого реактора спочатку планувалося на кінець 2017 року, але потім кілька разів переносилося через необхідність посилити заходи безпеки. Після того, як всі чотири реактори станції «Барака» працюватимуть на повну потужність (5,6 МВт), це дозволить забезпечити приблизно 25% від потреб ОАЕ в електроенергії. Населення цієї багатої нафтою і газом країни — 9,3 мільйона.
 

 
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети