В Таджикистані пройшли вибори президента

12 октября 2020
5376 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19666.jpg

 Вибори президента Таджикистану в неділю успішно завершилися, підсумкові результати оголосять в понеділок, заявив голова республіканського Центрвиборчкому Бахтиер Худоерзода.
"Вибори пройшли вільно і демократично, відповідно до законів Республіки Таджикистан, при високій активності громадян. Скарг і порушень зареєстровано не було", — сказав Худоерзода журналістам.

За його словами, підсумки виборів оголосять близько 10:00 (08:00 мск) в понеділок.
За останніми даними, явка на президентських виборах склала більше 70 відсотків. Ці дані не остаточні.

За пост президента боролися п'ять кандидатів, всі вони — лідери політичних сил: діючий президент Емомалі Рахмон (правляча Народно-демократична партія), депутат Міродж Абдуллоев (Комуністична партія), депутат Рустам Латіфзода (Аграрна партія), депутат Рустам Рахматзода (Партія економічних реформ) і депутат Абдухалім Гаффорзода (Соціалістична партія).
Для Рахмона, який очолює країну з 1992 року (найдовше на пострадянському просторі), це п'яті вибори. За ходом виборів стежили спостерігачі від СНД, ШОС, ОДКБ, ОБСЄ, Держдуми і Ради Федерації. Порушень зафіксовано не було.

Доповнено;

За повідомленням Центральної виборчої косісії  чинний президент Таджикистану Емомалі Рахмон переміг на виборах глави держави. За офіційними даними, за нього віддали голоси понад 90% виборців.  Рахмон переобраний на п'ятий термін — він займає пост президента з 1994 року.

Явка виборців, за даними Центральної комісії з виборів і референдумів, склала 85,39%. Вибори були оголошені такими, що відбулися ще напередодні вдень, коли явка виборців перевищила 70%.

За кандидатуру Рахмона проголосували 3 млн 837 тисяч 927 осіб, або 90,92% виборців, заявив глава комісії Бахтиер Худоерзода. Президент обирається в Таджикистані терміном на сім років.

Законодавство Таджикистану не передбачає проведення екзит-полів, також на ділянках не встановлюються відеокамери. Зате на виборах були присутні спостерігачі від СНД, ШОС, ОДКБ, російської Держдуми і ОБСЄ.

Похожие статьи:

Новости в мире​У Раді РФ запропонували створити власний російський інтернет під назвою «Чебурашка»

Новости УкраиныТаджикистан будет воевать с Украиной

Новости в миреСоциальную сеть Facebook закрыли власти Таджикистана

Новости в миреИГИЛ возглавил выходец из Таджикистана

Новости в миреВласти Таджикистана насильно обнажили почти 13000 мужчин

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети