Історія націоналізаціїї ПриватБанку набуває продовження в судах

18 апреля 2019
1278 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article18525.jpg

18 квітня 2019 pоку Окpужний адміністpативний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПpиватБанку Ігоpя Коломойського пpийняв pішення, яким встановив пpоцедуpу виведення неплатоспpоможного ПpиватБанку з pинку за участю деpжави, такою, що поpушує ноpми чинного законодавства, — повідомляють у Національному банку Укpаїни.Згідно з думкою суддів, пpоцедуpа виведення "ПpиватБанку" з pинку поpушувала ноpми чинного законодавства.Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У Національному банку готують апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яким визнано протиправною націоналізацію ПриватБанку.

"Національний банк України не погоджується та готується до подання апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва (від 18 квітня 2019 року — ред.), яким визнано протиправним та скасовано рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави", — йдеться у повідомленні.

“Ми продовжимо доводити законність дій та рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність”, — повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Національний банк запропонує Раді з фінансової стабільності звернутись до Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету міністрів України щодо подібних судових практик, які шкодять міжнародному іміджу України.

У НБУ підкреслюють, що рішення про визнання Приватбанку у грудні 2016 року неплатоспроможним та його подальше виведення з ринку за участю держави ґрунтувались на зменшенні розміру регулятивного капіталу банку до від’ємного значення. Нестача в капіталі Приватбанку була виявлена за результатами стрес-тестування і підтверджена результатами інспекційної перевірки та незалежною міжнародно визнаною аудиторською компанією. Оскільки колишні акціонери банку не виконали взяті на себе зобов’язання з фінансового оздоровлення банку, Національний банк визнав Приватбанк неплатоспроможним та звернувся до уряду з пропозицією набути права власності на акції банку.

Також, цього тижня Шостий апеляційний адміністративний суд відклав на 22 квітня розгляд апеляційної скарги Національного банку України на рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки ПриватБанку у жовтні 2016 року.

9 квітня ЗМІ повідомили, що бізнесмен Ігор Коломойський і кіпрська компанія Triantal Investments LTD доповнили свій позов новими вимогами до України про повернення кожному з них пакету акцій «Приватбанку».

Сам Коломойський заявив, що йому не потрібен сам ПриватБанк, однак потрібні 2 млрд доларів компенсації за капітал, який там був під час націоналізації.

Похожие статьи:

Новости в миреБібер зміг домовитися з охоронцем, що подав на співака до суду за побиття

Новости УкраиныРозгін Євромайдану 30 листопада. Суд виправдав Попова і Сівковича

Новости в миреУ Болівії суд відмовився дозволити аборти

Новости ПолитикиСуд відмовився замінити вирок Іващенку

Новости ПолитикиВласенко заявляет, что его хотят посадить в тюрьму на два года

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk