Білорусь припинила експорт нафтопродуктів

3 января 2020
3083 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19129.jpg

Білоруські ЗМІ поширили розпорядження "Белнефтехіму", згідно з яким постачання з білоруських нафтопереробних заводів на експорт припиняються з 1 січня 2020 року "з метою забезпечення потреб народного господарства і населення в нафтопродуктах". В прес-службі концерну "Белнефтехим" підтвердили, що Білорусь призупинила експорт нафтопродуктів з 1 січня 2020 року через припинення поставок російської нафти в країну. 

У той же час в прес-службі відзначили, що мова йде про тимчасове припинення експорту нафтопродуктів, назвавши як причину -  припинення поставок російської нафти нафтопереробним заводам Білорусі.

Москва і Мінськ не можуть домовитися з приводу ціни на нафту, тарифу на транзит через територію Білорусі, а також про компенсацію за погіршення економіки білоруських НПЗ після проведення податкового маневру в РФ.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 31 грудня після телефонної розмови з президентом Росії провів нараду з керівництвом нафтохімічного комплексу країни.

За підсумками наради голова концерну «Білнафтохім» Андрій Рибаков повідомив, що президент дав доручення забезпечити вже в найближчі дні поставку нафти з альтернативних джерел. Перш за все мова йде про постачання залізничним транспортом з портів на Балтиці, а також про задіювання для альтернативних поставок нафтопроводу «Дружба».

У той же час в Росії і Україні сумніваються, що в Білорусі в короткі терміни зможуть організувати альтернативні поставки нафти.

«Припускати, що Білорусь почне купувати альтернативну нафту в 2020 або 2021 році я б поки не став і не сильно був би оптимістичний в таких прогнозах», — сказав глава «Укртранснафти» Микола Гавриленко.

Глава «Транснафти» Микола Токарєв назвав заяву Олександра Лукашенка про бажання «забрати» дві труби магістрального нафтопроводу «Дружба» і почати реверсні поставки американської нафти через Польщу мають політичний характер і вимагає серйозної економічної опрацювання.

Похожие статьи:

Политические статьи​США впевнені, що за кривавими подіями в Одесі стоїть Москва

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Новости Преступности​У ДНР пересварилися і не можуть вирішити «чи оголошувати війну Україні»

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Политические статьиСША зобов'язалися не кидати Україну - «Washington Post»

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети