Ціни на газ в Україні зросли до максимуму за два роки

18 апреля 2021
1732 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19938.jpg

Ціни на природний газ на українському ринку в кінці п'ятниці 16 квітня досягли 9000 гривень за тисячу кубометов, що є найвищим значенням з початку лютого 2019 року. Так, в кінці дня 16 квітня ресурс поточного місяця на українському ринку торгувався за цінами 8 900-9 000 грн за тис. Куб. м (з ПДВ), передає галузеве видання ExPro.

Ціни на газ в ПСГ становили 8 850 — 9 000 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ).

У той же час, ресурс травня торгувався по 8 850 — 8 990 грн за тис. Куб. м (з ПДВ).

Серед причин різкого зростання цін в Україні аналітики вказують зростання котирувань на європейських хабах, де ціни досягли тримісячного максимуму. Газ в Європі дорожчає на тлі зростання цін на емісію СО2, а також під впливом холодної, як для квітня, погоди.

При цьому запаси газу в європейських підземних сховищах продовжують знижуватися, зараз ПСГ заповнені менш ніж на 30% (в них зберігається близько 31 млрд куб м газу, що на 26 млрд менше, ніж в минулому році).

При цьому газ в Україні залишається дешевше, ніж в Європі. Так, ресурс квітня під п'ятницю торгувався нижче, ніж спот в Європі приблизно на 1 євро за MWh (400-500 грн за тис. Куб. М), в той час як ресурс травня нижче, ніж ф'ючерси на 0,7 євро за MWh ( 300 грн за тис. куб. м).

Це призводить до того, що імпорт газу в Україну економічно недоцільний, оскільки потрібно платити ще й за транспортування газу в українській ГТС. З огляду на це, імпортери активно купують газ в українських видобувачів, що також сприяє зростанню цін на природний газ на внутрішньому ринку.

Похожие статьи:

Продукты питанияЦіни на овочі стрімко почали падати

НедвижимостьЗа скільки можна зняти квартиру в Києві на травневі свята

Здоровье и медицинаДешевих ліків в аптеках стане менше

Продукты питанияЦіни в ДНР і ЛНР такі як у Європі

Продукты питанияЦіни на молоко продовжують падіння

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети