Данія дає зелене світло для газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини

31 октября 2019
2899 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18984.jpg

Данія схвалила газопровід "Північний потік-2", усунувши останню значну перешкоду для проекту, який поставив Росію проти США і розділив ЄС. Наразі це рішення усуває останню велику перешкоду для проекту "Газпрому" в розмірі 9,5 млрд євро "Північний потік-2".

"Північний потік-2" — 9,5 мільярда євро для транспортування газу з підконтрольного Кремлю "Газпрому" до Німеччини під Балтійським морем, підтримується Берліном, але багато країн ЄС засудили його як політичний проект, який збільшить довіру блоку до Москви.

Дональд Трамп також розкритикував трубопровід. Президент США заявив, що це зробить Німеччину заручницею Росії, Трубопровід, який частково фінансується п'ятьма європейськими енергетичними компаніями, завершений на 90 відсотків, але чекає благословення Копенгагена більше двох років. Енергетичне агентство Данії в середу заявило, що затвердило маршрут на 147 км через континентальний шельф країни, один із трьох варіантів, запропонованих проектом.

"Ми продовжимо конструктивну співпрацю з датською владою для завершення будівництва газопроводу", — сказала Саміра Кіфер Андерссон, представниця "Північного потоку 2".

Повністю працюючи, газопровід дозволить «Газпрому» відновити європейські поставки газу, які зараз проходять через Україну, забезпечивши критичні транзитні надходження для Києва. Це призвело до критики з боку Польщі та, зокрема, деяких країн Балтії, які кажуть, що вона покликана завдати шкоди Україні. Вашингтон погрожував санкціонувати проект.

Андрій Коболєв, виконавчий директор української газової компанії "Нафтогаз", відповів на новини про схвалення Данії, закликаючи "санкції з боку провідних західних країн" для блокування проекту.

Штеффен Сейберт, речник канцлера Німеччини Ангели Меркель, заявив в середу, що "транзит газу через Україну повинен продовжуватися", додавши, що пані Меркель обговорювала це питання з президентом Росії Володимиром Путіним в недавньому телефонному дзвінку.

"І тому ми продовжуємо підтримувати ЄС у його тристоронніх переговорах з Росією та Україною щодо продовження транзиту газу", — додав пан Сейберт.

Москва наполягає на тому, що даний проект — це суто економічне підприємство. Хоча Газпром повністю перебуває у власності, половину витрат на його будівництво покривають європейські енергетичні компанії Shell, Engie, OMV, Wintershall та Uniper.

"Північний потік-2" вже отримав схвалення від Фінляндії, Швеції та Німеччини на трубопровід довжиною 1230 км. Чиновники попереджали раніше цього року, що затримка Данії може означати, що вона пропустила заплановану дату відкриття до кінця року.

Компанія заявила в середу, що розпочне роботу в датських водах найближчими тижнями. Раніше голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що на заснування секції знадобиться близько п'яти тижнів.

"Дозвіл надається відповідно до Закону про континентальний шельф та відповідно до зобов'язань Данії згідно Конвенції ООН про морське право. Данія зобов’язана дозволити будівництво транзитних трубопроводів з урахуванням ресурсів та навколишнього середовища та, якщо необхідно, призначити маршрут, де повинні бути прокладені такі трубопроводи ", — йдеться в повідомленні енергетичного агентства Данії, додаючи, що обраний маршрут" створює найменший ризик " та вплив з точки зору екології та безпеки ".

 

Похожие статьи:

Новости Культуры​У Данії починається пісенний конкурс «Євробачення-2014»

Новости в миреНімеччина не буде звільняти "Північний потік-2" від обмежень газової директиви ЄС - ЗМІ

Новости в мире​Данія пообіцяла допомогти конституційним реформам, а Естонія - українським студентам

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети