Сальвадор першим визнав біткоіни в якості законного платіжного засобу

7 сентября 2021
10348 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article20158.jpg

Сальвадор став першою країною в світі, на рахунку і в резервах якої тепер офіційно є криптовалюта — біткоіни.Закон 9 червня підтримали 62 з 84 представників Конгресу, попри побоювання, що це може вплинути на мільярдну програму з Міжнародним валютним фондом, пише  Reuters. 7 вересня цей закон вступив в силу.
Сальвадор став першою в світі країною, яка визнала біткоіни в якості законного платіжного засобу, і почав закуповувати криптовалюту. Про першу транзакцію 6 вересня повідомив президент країни Найіб Букела.
"Сальвадор тільки що купив свої перші 200 біткоіни. До крайнього терміну наші брокери закуплять ще більше", — написав Букела в Twitter.
Прихильники експерименту вважають, що використання криптовалют дозволить сальвадорцям заощадити до 400 млн. доларів на комісійних витратах при переказах коштів трудових мігрантів з-за кордону.
Однак критики попереджають, що перехід на біткоіни сприятиме відмиванню грошей. Також згідно з опитуваннями, багато жителів країни до використання біткоінів ставляться скептично, побоюючись нестабільності криптовалют.

Разом з тим, Світовий банк заявив, що не може допомогти владі Сальвадору у впровадженні біткоїнів, враховуючи вплив майнінгу криптовалют на навколишнє середовище і проблеми з прозорістю.Про це повідомляв Reuters.

"Хоча уряд справді звертався до нас за допомогою щодо біткоїнів, Світовий банк цього не може підтримати, враховуючи недоліки у сфері навколишнього середовища та прозорості", — сказав представник Світового банку."Ми прагнемо допомагати Сальвадору багатьма способами, в тому числі через участь у забезпеченні прозорості валют і регуляторних процесів", — додали у фінустанові.

Раніше міністр фінансів Сальвадору Алехандро Зелая заявив, що країна звернулась за технічною допомогою до Світового банку, оскільки Сальвадор прагне використовувати біткоїн як паралельний законний платіжний засіб поряд із доларом США.

Міністр також заявив, що поточні переговори з Міжнародним валютним фондом були успішними, хоча МВФ заявив минулого тижня, що бачить "макроекономічні, фінансові та правові питання" з впровадженням країною біткоїнів.Зелая заявив, що МВФ "не проти" впровадження біткоїнів. Фонд не відповів на запит агентства про коментар.

Варто відзначити, що останнім часом біткоіни показує впевнене зростання. Протягом декількох днів курс найпопулярнішої криптовалюти світу тримається в районі $ 50 тис. за одиницю, а напередодні запуску в Сальвадорі в якості офіційного платіжного засобу вартість біткоіна піднімалася до $ 52 тис. за одиницю.

 

Похожие статьи:

Новости в миреЦентральную Америку всколыхнуло землетрясение с угрозой цунами

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk