Верховна Рада підтримала змінений Податковий кодекс

24 декабря 2015
3404 просмотра Голосов: 0 Автор:Kovel
article11468.jpg

Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект №3688 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році".
Відповідне рішення підтримав 251 депутат.

Як повідомляє РБК-Україна, проектом закону, зокрема, пропонуються такі зміни в частині податку на додану вартість: удосконалення порядку відшкодування ПДВ з бюджету, який забезпечуватиме однакові вимоги та права для всіх платників податку, з урахуванням черговості подання платниками податку заявок на відшкодування ПДВ; запровадження офіційної публікації інформації про відшкодування ПДВ з бюджету у вигляді реєстру з відображенням у ньому даних про платника податку, заявлених до відшкодування з бюджету сум податку та стану їх відшкодування.

Щодо акцизів — специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також мінімальне акцизне податкове навантаження і сплата акцизного податку з тютюнових виробів збільшуються на 40%, адвалорна ставка залишається без змін. Передбачається збільшити ставки на спирт, спиртові дистиляти та спиртові напої по відношенню до чинних на сьогодні — на 50%, на пиво — на 100%, на вина — на 100%. Встановлення ставки акцизного податку на слабоалкогольні напої (вміст спирту від 0,5 до 8%) — на 300% від чинної на сьогодні.

Також документом пропонується встановлення єдиної базової ставки у розмірі 18% (замість двох діючих ставок 15% та 20%); для дивідендів залишається ставка у розмірі 5%; звільнення від оподаткування сум коштів, наданих платнику податку міжнародною фінансовою організацією у зв‘язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження; звільнення від оподаткування сум, прощених (анульованих) кредитором за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити).

Щодо спрощення системи оподаткування, передбачаються наступні зміни: зменшення для платників ІІІ групи річного обсягу доходу з 20 млн гривень до 5 млн гривень; збільшення ставок для платників ІІІ групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ) — та з 4 до 5% (для неплатників ПДВ); підвищення в 1,8 рази ставок єдиного податку для 4 групи платників (сільгосппідприємств); скасування на 2016 рік застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи.

Проектом закону встановлюються такі новації щодо акцизного податку: запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального: введення акцизної накладної, як обов'язкового електронного документу, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку; унеможливлення випадків реалізації на АЗС не облікованих обсягів пального, з яких не сплачений акцизний податок.

Також пропонується внести ряд змін до закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", якими передбачається:

— встановлення єдиної ставки ЄСВ в розмірі 22%; 

— підвищення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат;

— скасування ЄСВ, що утримується із заробітної плати (доходу) робітників (фізичних осіб).

Нагадаємо, прийняття податкової реформи від України вимагала світова спільнота та міжнародні кредитори. Зокрема про необхідність оперативних дій у цьому напрямку, а також у прийнятті бюджету наголошував під час розмови з прем'єром Арсенієм Яценюком міністр фінансів США Джейкоб Лью.

Раніше українські політики розглядали можливість прийняття податкової реформи вже у 2016 році.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваПочему украинские аграрии не могут нормально работать

Новости ПолитикиЯнукович підписав закон про звільнення євромайданівців

Новости Сельского хозяйстваЗерновой НДС: Кабмин "выруливает" на невозмещение

Продукты питанияКруглий стіл: Загроза продовольчої безпеки

Коммунальные предприятияУкраїнці потрапили в іпотечну пастку

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети