Україна та Латвія розвивають сільське господарство

31 марта 2014
8168 просмотров Голосов: 1 Автор:manknteu
article4348.jpg

Голова облдержадміністрації Чернігівщини Володимир Івашко провів зустріч з послом Латвії Аргітою Даудзе. Під час зустрічі сторони обговорили економічну ситуацію в області. На даний момент Латвійська республіка є перспективним партнером регіону.

На початку поточного року в економіку Чернігівської області Латвія інвестувала понад 1,8 млн. дол. США в сільське господарство та оптову торгівлю, що в порівнянні з показниками минулого року більше майже втричі.

Спільний товарообіг за підсумками 2013 року склав 5,7 млн. дол. Доля експорту в цьому показнику склала 2,9 млн. у складі експорту рослинна олія, зернові, шпалери, молоко сухе, обладнання механічне, паркет і цукерки. З латвійськими підприємствами співпрацювали в минулому році ПАТ «Чернігівська кондитерська фабрика «Стріла», ПрАТ «Завод «Ніжинсільмаш», ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», ДП «Семенівське лісове господарство», ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП» тощо.

Імпортувала область з Латвії того року папір, тканини, трикотажне полотно, автомобільне масло, авто хімію та інші види продукції.

При підписанні серії угод про співпрацю в соціально-економічному плані Уряд України та Латвії визначили, що в галузі АПК обох країн наявні значні невикористані резерви. Об’єктом домовленостей стала необхідність інтенсифікації співробітництва в різних галузях сільського господарства.

Крім того, Україна та Латвія обговорили напрямки активізації співпраці з підприємствами с/г машинобудування України для проведення сертифікації товарів відповідно до вимог ЄС а також – розвитку співпраці з питань перенесення в Латвію останніх стадій виробництва техніки «Південмаш» і «ХТЗ».

Україна має дуже хороші можливості для встановлення належних позицій в галузі сільського господарства після членства в Європейському Союзі для завоювання ринку продукції АПК. Не зважаючи на цілу низку недоліків у розвитку цієї сфери як на законодавчому, так і на практичному рівнях, майбутнє сільського господарства успішно розбудовується за подібної співпраці.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети