Вінницький трамвай поповнився екземпляром власного виробництва

20 октября 2015
8024 просмотра Голосов: 0 Автор:Kovel
article10681.jpg


Сьогодні, 20 жовтня, Вінницька транспортна компанія випустила на лінію для обслуговування мешканців новий трамвай, який зробила власними силами. Його першими пасажирами стали працівники, які його створили, та в.о міського голови Сергій Моргунов. З депо трамвай попрямував у напрямку залізничного вокзалу. Сьогодні він працюватиме на маршруті №4 (Зал.вокзал – Барське шосе).


Протягом кількох останніх років парк електротранспорту Вінницької транспортної компанії зазнав суттєвих змін. Замість чеських трамваїв вінничан тепер перевозять цюріхські, які Вінниця безкоштовно отримала від Швейцарської Конфедерації в рамках меморандуму про співпрацю. Минулого року тролейбусний парк поповнився 40 новими одиницями, решта рухомого складу – пройшла повний капітально-відновлювальний ремонт.

В цьому році Вінницька транспортна компанія здивувала усіх новим трамваєм власного виготовлення. Його створили працівники цього комунального підприємства на базі чеського вагону КТ-4СУ, від якого залишили лише ходову частину. Комплектуючі для оновленого вагону замовляли на низці різних підприємств, як в Україні, так і за кордоном.


main

У Вінниці презентували модернізований трамвай із сучасним дизайном, який створили на базі списаного чеського вагону КТ4СУ, виготовленого понад 20 років тому. Зовні «реінкарнація» практично нічим не схожа на попередника, адже від старої «Татри» йому дістались тільки ходова частина і двигун.

1

2

Оновлений трамвайний вагон обійшовся Вінницькій транспортній компанії у 4 мільйони гривень. За ці гроші руками працівників трамвайного депо замінено майже усе: від найменших деталей салону до елементів кузова, що став тепер більш обтічним з округлими передньою і задньою частинами, як у закордонних сучасних аналогів. При цьому ціна такого вагону від справді нових трамваїв відрізняється у рази. Для прикладу, за словами директора Вінницької транспортної компанії Миколи Форманюка, новий вагон, виготовлений на львівському заводі «Електрон» коштує 26 мільйонів гривень, закордонні трамваї іще удвічі дорожчі.

Всі комплектуючі оновленого вагону замовляли на десятках різних підприємств, як в Україні, так і за кордоном. Оптику, наприклад, – у Німеччині.

Як і зовні, всередині трамвай також вигладає новим. Зокрема, змінилась кабіна водія, яка стала просторішою і обладнана кондиціонером. Нововведенням для роботи водія стала відсутність дзеркал заднього виду. Замість них вагон обладнали вісьмома камерами, направленими як назад, так і у салон. «Картинка» буде виводитись на монітори, що розташовані на панелі керування.

6

11

Пасажирський салон орієнтований більше на стоячі місця. Сидячих місць лише по одному ряду уздовж вікон. На жаль, кондиціонера у салоні не передбачено. Задороге задовлення, відповідають у компанії. Щоправда, тут же запевняють, що вентиляція салону пристойна. Також пасажирам обіцяють плавніший та тихіший, а відтак і приємніший рух трамвая, що стало можливим після модернізації ходової частини та двигуна. Останній, кажуть, буде економнішим на 40%, на відміну від старої заводської версії.

5«Нові трамваї самим робити вигідно, — розповідає в.о. міського голови Сергій Моргунов. – Адже їх закуповувати надзвичайно дорого. Орієнтовна вартість трамваю, наприклад, польського виробництва становить приблизно 50 млн. грн. Львівські трамваї, які пропонуються зараз на ринку, коштують 26-27 млн. грн. Наш вінницький обійшовся у 4 мільйони гривень. Враховуючи те, що у наступних трамваях ми будемо робити додаткову низькополу вставку для зручності користування людей на візках, він обійдеться приблизно у 6 мільйонів. Але це не 50 і не 26. Сьогодні у нас є 15 старих трамваїв, з яких ми можемо зробити такі, як сьогодні вийшов на лінію. І ми поступово будемо запускати їх у роботу».

«Ми задоволені результатом своєї роботи. Це наша ідея, наш проект і наша розробка, яку ми обов’язково запатентуємо, — розповів директор КП «Вінницька транспортна компанія» Микола Форманюк. – Цей трамвай зможе працювати орієнтовно 10 років без капітального ремонту. Ми використовували якісні матеріали, які стійкі в експлуатації, і новітні розробки, які є в європейських трамваях. Тут вже є пульт управління заднім ходом, водій може підійти на задню площадку і звідти керувати, тут немає дзеркал, а використовуються спеціальні відеокамери. На наступний рік ми намітили зробити два трамваї з низькополими вставками, щоб ними було зручно користуватись людям на візках та мама з колясками. Роботу над ними ми вже розпочинаємо».

Модернізований трамвай пройшов всі необхідні технічні випробовування у спеціалізованому київському інституті. Тепер він щодня працюватиме на різних маршрутах Вінниці, на які виходитиме за графіком.


Похожие статьи:

ЭкономикаСіменс шукає партнерів в Україні

Образование и наукаНанси, Франция: Новый вид транспорта "трамлейбус"

РелизыНовые билеты на трамвай - "Киевпасстранс"

Общество«Трамвай-об’єднання» від сьогодні курсує центром Дніпропетровська

Новости УкраиныНовости городского транспорта.Киев обновляет трамвайный парк

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети