Грузія отримає безвізовий режим в 2016 році

12 ноября 2015
1860 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11023.jpg

Грузія має всі шанси отримати безвізовий режим з Європейським союзом в 2016 році.

Про це сказав доповідач Європейського парламенту по Грузії Андрій Мамикін.

«Очікується дуже позитивна доповідь Європейської комісії, яка буде озвучена до кінця цього року. І практично на 99% можна сказати, що безвізовий режим буде введений вже в наступному році », — сказав Мамикін. За його словами, в тому, що Молдова отримала безвізовий режим з ЄС у минулому році, а Грузія ні, була певна несправедливість, тому що ці дві країни можна порівняти і за територією, і за населенням і наявними територіальним проблемам, і по географічному положенню і геополітичному значенню.

На його думку, Молдова отримала безвізовий режим раніше Грузії через досить сильний вплив румунського лобі, а також у зв'язку з тим, що майже мільйон громадян Молдови мають також громадянство Румунії і відповідно і так могли вільно подорожувати по ЄС.

Мамикін зазначив, що Грузія серед трьох нових асоційованих країн ЄС є абсолютним лідером і за кількістю гармонізованих законів відповідно до правил ЄС, і за кількістю проектів, які реалізують на території Грузії.

«Ми знаємо, наскільки важливо отримання безвізового режиму для грузинського суспільства, наскільки це має більш символічне, ніж політичне значення, і наскільки Грузія, будучи" відмінницею "діалогу" східного партнерства "та асоційованих нових країн, об'єктивно виявилася скривдженою через те, що Молдова отримала безвізовий режим, а Грузія ні », — сказав Мамикін.

 Грузія вище всіх похвал підготувалася до введення безвізового режиму з ЄС зі свого боку, і після презентації доповіді майже напевно його отримає. Процедура введення безвізового режиму буде досить проста, сказав він. «Можливо, буде якесь символічне голосування в Європарламенті. Проте неважко передбачити, що більшість європарламентарів проголосують «за», раз рік тому вони проголосували за асоційоване членство Грузії в ЄС. Головне рішення Європейський парламент прийняв вже майже рік тому. Тому рішення про безвізовий режим вже всього лише технічне », — сказав Мамикін.

Що стосується отримання безвізового режиму іншим асоційованим країнам, то Мамикін вважає, що в 2016 році цього не станеться. Так, за його словами, безвізовий режим однозначно не буде введений з Україною, і мало шансів на введення безвізового режиму з ЄС з Туреччиною. «Туреччину водять за ніс із 1963 року. Коли Туреччина отримала асоційований статус, вона була дуже близька до відкриття основного пакету переговорів про повноправне вступ до ЄС. Потім в силу ряду причин — і внутрішньополітичних, турецьких, і зовнішніх, з боку ЄС, ця інтенсивність досить сильно впала, і зараз в Європейській службі зовнішньополітичної діяльності, і в Європарламенті кажуть, що потрібно повернути цей діалог на колишній рівень », — сказав Мамикін. У той же час він не виключив того, що будуть введені якісь послаблення у візовому режимі для Туреччини.

Похожие статьи:

Новости Украины​У Донецькій області запроваджено режим спецоперації

ОбществоРосіяни повстають проти Путіна

ОбществоНа Закарпатті введуть режим АТО

Политические статьиБезвизовый режим может быть введен уже к концу текущего года

ИнтервьюАдам Михник: для путинского режима - Украина станет катастрофой

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети