Нацбанк прийняв рішення про ліквідацію двох банків

11 декабря 2015
1337 просмотров Голосов: 0 Автор:Kovel
article11321.jpg

 

Національний банк 10 грудня 2015 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Банк Велес" за здійснення ризикової діяльності, систематичні порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Як зазначається, у вересні поточного року Нацбанк запобіг спробі вивести за кордон близько 460 млн доларів за документами, що мають ознаки фіктивності. Ця невдала спроба стала підставою для проведення інспекційної перевірки банку з питань фінансового моніторингу.

Під час перевірки були виявлені факти здійснення банком ризикової діяльності та ціла низка операцій, характер яких дає підстави вважати, що вони були спрямовані на:

— уникнення виконання вимог та обмежень, передбачених банківським, валютним законодавством, законодавством з питань фінансового моніторингу;

— участь банку (надання банком послуг) у проведенні фінансових операцій, метою яких є виведення капіталів (зокрема повʼязаних ізпереказом коштів за кордон тощо);

"Близько 90% всіх операцій, що здійснювались банком, були саме такими. За неповний рік їх обсяг перевищив 100 млн. дол. Крім того, значний обсяг операцій проведено з використанням підроблених документів", — йдеться у повідомленні регулятора.

 Окрім цього, Національний банк 10 грудня за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв постанову № 876 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ Банк "Контракт".

Як наголошується в повідомленні регулятора, у вересні 2015 року Національний банк отримав низку скарг від юридичних осіб щодо непроходження платежів у ПАТ Банк "Контракт", унаслідок чого у банк був введений куратор для більш детального вивчення ситуації.

"Куратор виявив значний обсяг непроведених клієнтських платежів, які приховувалися за різними статтями балансу. Крім того, було виявлено недостачу понад 12 млн гривень в касі. Керівництво банку пояснило таку розбіжність помилковим формуванням звітності", — йдеться у повідомленні.

"Також з метою поліпшення фінансового результату, банк використовував фіктивні операції з цінними паперами, що фактично є викривленням фінансової звітності", — повідомили у НБУ.

Крім того, було розпочато продаж майна банку третім особам без фактичного надходження грошових коштів — із відстроченням платежів, за рахунок перепродажу цінних паперів тощо.

"Недостатній обсяг ліквідних коштів, невиконання платежів клієнтів та систематичне викривлення фінансової звітності створювали загрози для вкладників та кредиторів ПАТ Банк "Контракт", — йдеться у повідомленні.

Банк було віднесено до неплатоспроможних на підставі пункту 3 частини першої статті 76 Закону "Про банки і банківську діяльність", згідно з яким НБУ зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі невиконання протягом п'яти робочих днів поспіль двох і більше відсотків своїх зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

Економічна правда

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети