Україна не віддаватиме борг Росії

29 октября 2015
1854 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10824.jpg

США та інші країни-учасниці Міжнародного валютного фонду (МВФ) готуються вже в листопаді змінити діючі в організації правила кредитування, повідомляє газета The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела. Дати Україні можливість отримати черговий кредитний транш від МВФ навіть у разі дефолту по боргу в 3 млрд доларів перед Росією.

Чинні правила МВФ забороняють кредитувати країни, що мають прострочені боргові зобов'язання перед іншими державами. Раніше Кремль відмовився від запропонованої Києвом реструктуризації заборгованості на тих же умовах, що були запропоновані іншим кредиторам. Москва наполягає на повну виплату боргу до кінця 2015 р. Українська влада у свою чергу попередила, що в повному обсязі борг погашений не буде. Ризик дефолту ставить під загрозу отримання Україною чергового траншу фінансової допомоги від МВФ.

Рада директорів МВФ може розглянути зміни правил кредитування вже наприкінці листопада, після саміту G20 в Туреччині. У МВФ обговорювали можливість зміни правил кредитування країн, що мають прострочену заборгованість, вже кілька років. Події навколо України не є єдиним приводом для такого рішення, але можуть прискорити його прийняття, кажуть обізнані джерела.

Від квітня 2013 р говорилося, що зростаюча роль ринків, що розвиваються у світовій економіці вимагає перегляду кредитної політики фонду. У середині 2015 р Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард оголосила, що в березні 2016 рада директорів фонду може розглянути, серед інших питань, політику кредитування при наявності простроченої заборгованості. Попереднє обговорення було заплановано на листопад цього року. «Перегляд кредитної політики МВФ, в тому числі питання неприпустимість наявності простроченої заборгованості перед суверенними кредиторами, вже протягом деякого часу є частиною нашої робочої повістки, і робота в цьому напрямку триває », — заявила офіційний представник фонду.

Відмова Росії від участі в реструктуризації українського боргу змусив чиновників МВФ прискорити офіційний розгляд планованих змін, кажуть джерела газети. Термін погашення по облігаціях на 3 млрд доларів, куплених Росією, настає наприкінці грудня поточного року. До кінця року ж Україна розраховувала отримати черговий транш від МВФ.

Клей Беррі, головний економіст Інституту міжнародних фінансів впевнена, що зміни отримають достатню підтримку в раді директорів МВФ. Це рішення не зачіпає статут фонду, тому для його ухвалення достатньо простої більшості голосів.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети