Архітектори створили будинок майбутнього

14 октября 2015
2450 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10607.jpg

У норвезькому місті Ларвік побудований експериментальний житловий будинок за проектом бюро Снехетта.

Незвичайний «активний» будинок з'явився в 130 км на південь від Осло. «Пілотний будинок ZEB» реалізували архітектори бюро Снехетта і фахівці Центру з дослідження будівництва з нульовою емісією ZEB (Нуль викидів Будівлі).

Основна відмітна особливість будівлі — здатність самостійно виробляти енергію, необхідну для забезпечення самого будинку і здатність компенсувати 100% обсягу парникових газів, які були виділені в процесі виробництва використаних при будівництві матеріалів.

Будинок площею 220 квадратних метрів має незвичайний дах односхилий, нахил якого становить 19 °. Це оптимальний градус для ефективного збору сонячної енергії і, одночасно з цим, зручного внутрішнього планування будівлі. На даху встановлені сонячні панелі і сонячні колектори.

Автори проекту розраховують, що ці панелі і колектори разом з геотермальними насосами будуть не тільки обігрівати будинок і покривати всю його потребу в електроенергії, а й генерувати додаткові потужності, яких вистачить на підзарядку електрокара протягом року.

З південно-західного боку в обсяг будинку врізається цегляний атріум, який висвітлює перші поверхи, та формує своєрідну вітальню під відкритим небом. Адресована сонцю стіна атріуму є не тільки декоративною складовою, але і важливим елементом пасивного дизайну. Вона володіє високою термальною масою, за рахунок чого накопичує тепло протягом дня, а після заходу поступово віддає його приміщенням будинку. За рахунок цього у всіх кімнатах підтримується постійна температура.

Крім того, тут використовується водяний обігрів. В якості теплоносія виступає дощова і «сіра» вода, нагріта сонячними колекторами, тепловими насосами і рекуператорами. Для ще більш високої енергоефективності будинок оснащений рядом технологічних пристосувань, які дозволяють програмувати і контролювати роботу всіх пристроїв.

Більше того, архітектори зуміли створити не тільки високотехнологічний, але і затишний будинок. Цього вдалося досягти за рахунок використання в оформленні великої кількості дерева і старої цегли. А у дворі навіть розбитий невеликий город.

Похожие статьи:

Коммунальные предприятияВ Ужгороді стіни будинків обвалюються

Новости ЭкономикиУкраїна може стати найбільшим у Європі виробником батарей для електрокарів

Новости Украины​Сьогодні вночі спалили мій будинок, - Царьов (ФОТО)

Автомобильные новостиВ Норвегии заработали первые в мире беспроводные зарядники для электротакси

ОбществоЯк живе Тетяна Чорновіл (ФОТО)

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети