Чи дійсно смартфони можуть викликати рак?

16 сентября 2015
3008 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10326.jpg

«Ці пристрої, як правило, використовуються для зв'язку і розваг, тому користувачі зазвичай не звертають ніякої уваги на їх відбивних властивостях, якщо тільки вони не засліплені відблисками екрану», — говорить дослідник Мері Лог з Університету Нью-Мексико в Альбукерке.

Вона з групою вчених вивчає, чи може персональна електроніка, подібно старомодним лампам для засмаги, становити небезпеку для здорової шкіри.

Для проведення невеликого дослідження вчені встановили на сонячній галявині манекен людської голови з фотометричним приладом для вимірювання дози ультрафіолетового освітлення і розгорнули його обличчям до стандартної підставки для нот. Потім на цій підставці вони розміщували різні мобільні пристрої.

В двох експериментах дослідники реєстрували показання ультрафіолетового датчика протягом однієї години з 11 ранку до полудня, використовуючи на підставці для відбиття світла журнал, iPhone 5, різні моделі Ipad, два ноутбука Macbook і пристрій для електронного читання Kindle.

У першому експерименті пристрої були на відстані 40 см від датчика УФ випромінювання ,. У другому випадку відстань складала близько 30 см. Пристрої і датчик були розміщені під кутом таким чином, щоб імітувати нахил голови дорослої людини, яка дивиться вниз на портативні пристрої.

Дослідники вимірювали дозу відбитого пристроями світлового потоку від лампи в джоулях на квадратний сантиметр протягом однієї години і порівняли з показаннями освітленості при порожній підставці.

У першому випробуванні, коли пристрої були досить далеко від манекена, відкритий журнал збільшив дозу ультрафіолетового випромінювання на 46 відсотків у порівнянні з порожньою підставкою, iPad 2 збільшував дозу приблизно на 85 відсотків, а 11-дюймовий Macbook — на 75 відсотків.

У другому експерименті пристрої розміщувалися поблизу «обличчя» манекена, при цьому iPhone 5 збільшив дозу ультрафіолету на 36 відсотків, повідомили дослідники в журналі Американської академії дерматології.

Враховуючи збільшення дози ультрафіолетового опромінення, необхідні подальші дослідження, щоб оцінити ризики розвитку раку шкіри у-потерпілих, вважає Лог.

«Найкраще було б обмежити використання смарт-пристроїв тільки у закритих приміщеннях, але це, очевидно, неможливо для більшості людей, — сказала Лог. — Ми рекомендуємо користувачам мобільних пристроїв накривати плечі, носити сонцезахисні окуляри і використовувати сонцезахисний крем, особливо на відкритих ділянках обличчя і шиї ».

Необхідно також змінити дизайн портативних пристроїв, або вбудувати УФ-датчики, щоб користувачі могли відслідковувати вплив випромінювань, сказала вона.

Однак, опоненти вважають, що в реальному світі буває досить важко користуватися телефоном або планшетом при яскравому сонячному освітленні, тому користувачі стараються для цього знайти укриття від сонця.

Похожие статьи:

Новости КультурыУ Жанны Фриске - рак!

Новости о ЗдоровьеВитамин убивающий Рак

ПроисшествияУкраинские паспорта в Крыму забирают или рвут

Здоровье и медицинаЕда и вода из пластиковой посуды приводит к раку

Новости УкраиныЩодня в Україні від раку помирають 239 людей - Бахтеєва

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети