Фізики відкрили 5 нових ядер

29 октября 2015
2030 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10825.jpg

Міжнародна група фізиків, в тому числі і з Об'єднаного Інституту Ядерних Досліджень (Дубна), синтезувала п`ять раніше невідомих ізотопів урану, нептунію, берклію і америцію.

«Серед них ізотоп з самим великим дефіцитом нейтронів з відомих -… 216U Цього результату автори домоглися при тестуванні нового підходу до синтезу важких ядер. У новому експерименті автори бомбардували ядрами кальцію фольгу, зроблену з кюрія товщиною всього 300 нанометрів. У результаті нееластичних зіткнень ядра атомів обмінювалися протонами і нейтронами, формуючи нові ізотопи. Всього, в результаті ядерних реакцій вдалося зафіксувати понад 100 різних ядер, п'ять з яких раніше не спостерігалися вченими -. 216U, 219Np, 233Bk, 223Am і 229Am всі вони відносяться до нейтронно-дефіцитним ізотопам. Нейтронів в них менше ніж у стійких ядрах цих елементів. Час напіврозпаду нових ізотопів коливається від мікросекунди для 219Np, до десяти секунд у 233Bk », — розповідають у виданні.

. «За словами вчених, ці результати дозволяють підібратися до області нейтронно-дефіцитних ізотопів, погано вивчених на даний момент« Коли усвідомлюєш, що в ядрах природного урану 146 нейтронів, а в новому ізотопі — всього 124, стає зрозуміло, як багато ще нам потрібно дізнатися про структуру атомного ядра і силах, які його формують »- підсумовує Дон Шонессі, один із співавторів роботи. Таблиця Менделєєва налічує зараз 114 підтверджених елементів. Кожен з них володіє декількома ізотопами — … атомами, чиї ядра складаються з однакової кількості протонів, але різної кількості нейтронів. У сумі відомо близько 3 тисяч ізотопів, за оцінками вчених ще більше 4 тисяч належить виявити. Через те, що вони містять занадто багато або навпаки дуже мало нейтронів, фізики пророкують, що їх будова може виявитися екзотичною. Подібні структури можуть допомогти в розвитку теоретичних моделей ядра атома », — доповнив представник наукового видання.

Похожие статьи:

Новости НаукиАстрономи завоювали Нобелівську премію по фізиці 2019

Здоровье и медицинаЧому народжуються недоношені діти?

Образование и наукаЛюди зможуть жити 1000 років і залишатися вічно молодими

Здоровье и медицинаВчені почали грати у Бога

Здоровье и медицинаВчені зробили мишу прозорою

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети