Google зараз повинна тремтіти від страху

2 апреля 2015
2149 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8100.jpg

Facebook зараз організовує на Google повномасштабну атаку. Вона запустила вбудовані відеоролики і нову рекламну мережу. Ці бізнеси будуть конкурувати з YouTube і гуглівською дисплейною рекламою DoubleClick.

Це нововведення ще більше посилить її позиції. З її неймовірною кількістю користувальницьких даних це буде дуже приваблива платформа для відеореклами, що послабить позиції Google в дисплейному бізнесі.

І схоже, що Google нічого не може зробити, щоб зупинити Facebook. У неї немає відповіді для Facebook. Вона намагалася з Google+, безуспішно. У Google немає «потоку», як News Feed у Facebook, де можна вставляти якісну брендову рекламу прямо туди, де користувачі щось читають або щось роблять.

Для зовнішнього спостерігача створюється враження, що в міру зміцнення Facebook Google йде по невірному шляху. Створюється враження, що гендиректор Ларрі Пейдж відмовився нести відповідальність за компанію в критичний момент.

Марк Цукерберг впритул займається дійсно вигідними речами, такими як мобільна реклама в додатку Facebook, відео там же, монетизація Instagram і створення платформ на базі WhatsApp і Facebook Messenger, а Ларрі Пейдж в цей же час полює на журавлів в небі типу роботів і самоврядних автомобілів.

Роботи і самокеровані автомобілі — це круто, і ми всі повинні бути вдячні Google за її готовність експериментувати в цих областях. Проте поки неясно, чи дадуть ці області великі джерела доходу.

Зараз створюється враження, що Пейдж занудьгував, керуючи інтернет-компанією на рекламній основі. Напевно, він думає, що речі типу Instagram або Snapchat надто прозаїчні. Він не хоче заглиблюватися в бізнес дисплейної реклами та вести корабель бізнесу Google до нових горизонтів. Йому більше подобається змінювати світ.

Цукерберг ж як і раніше зацікавлений в просуванні своєї компанії, навіть якщо для цього потрібно займатися дрібними проектами типу відеореклами.

Звичайно, Google не збагне кінець зненацька. Вона не ризикує вийти з бізнесу. Вона і далі буде карбувати гроші. Але зараз складно зрозуміти, в яких областях її чекає велике зростання.

Мобільна техніка нейтралізує міць пошукового бізнесу. Люди все частіше і частіше шукають в додатках.

YouTube не той бізнес, яким його уявляли. Торік він виручив всього $ 4 млрд, причому на межі рентабельності.

Android — фантастично успішна мобільна операційна система, але найцінніші користувачі використовують iPhone, причому зараз він тіснить Android. Android так і не зміг стати справжнім бізнесом, і неясно, чи зможе коли-небудь.

Яке майбутнє бізнесу Google? Ларрі Пейдж активно просуває Google як компанію, що створює майбутнє за допомогою різних фантастичних ідей на кшталт Інтернету з повітряних куль, контактних вимірників глюкози і стартапів для збільшення тривалості життя. Але чи зможуть такі речі перетворитися на бізнес?

На користь Google говорить те, що технічна індустрія має тенденцію розвиватися швидкими циклами. Якихось два роки тому весь світ був закоханий у Google і думав, що вона стане компанією в трильйон доларів. Три роки тому Facebook вважалася ризикованою компанією. Три роки тому Apple просідав. Сьогодні все абсолютно інакше. Facebook і Apple правлять світом, а Google викликає побоювання.

Так що цілком можливо, що ми просто згущаємо фарби.

Тільки от на цей раз ситуація відчувається інакше. Зараз є відчуття, що Google збилася з курсу, а Facebook перехопила ініціативу на всіх фронтах. Є відчуття, що Google перетворюється на нову Microsoft — компанію з блискучими людьми і блискучими ідеями, які не реалізуються, що викликає десятирічне падіння курсу акцій.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети