Якими насправді є екзопланети?

8 декабря 2015
2438 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11280.jpg

Космічний телескоп «Кеплер» аерокосмічного агентства НАСА виявив кілька тисяч можливих кандидатів на звання нових екзопланет, серед яких близько 10-20 відсотків виразно виявляться не придатними.

 

Нове ж дослідження португальського Інституту астрофізики і космічних наук вказує на те, що ми, ймовірно, серйозно переоцінюємо ефективність «Кеплера».

 Вчені провели дослідження 129 нових можливих екзопланет, виявлених за п'ятирічний період серед решти об'єктів +8826, «представляють аналогічний інтерес». Для аналізу вирішено було вибрати найбільші виявлені об'єкти, оскільки їх було б простіше ідентифікувати і підтвердити. Аналіз вибірки показав, що 52 відсотки «екзопланет» виявилися затменними подвійними зірками (системами з щільних подвійних зірок, де одна обертається навколо іншої), ще 2 відсотки кандидатів виявилися сірими карликами. Іншими словами, вибірка показала, що більшість виявлених «Кеплером» об'єктів насправді не є екзопланетами.

«У цій роботі ми показали, що навіть великі об'єкти, спочатку отримують статус екзопланет, яким насправді не є», — говорить Вардан Адібекян, один з учених, які брали участь у цьому дослідженні.

«Зокрема, було доведено, що менше половини з великих об'єктів можна дійсно хоча б назвати кандидатами. Всі інші виявлені об'єкти не можуть до них ставитися і, найімовірніше, через відмінності в астрофізичних джерелах світла і шумів були помилково сприйняті як екзопланети ». Слід тут же уточнити, що це дослідження зовсім не ставить під сумнів думку багатьох астрономів про те, що наша галактика може бути щільно «заселена» екзопланетами, деякі з яких можуть не сильно відрізнятися від нашої Землі.

Це дослідження лише показує, що ми повинні переглянути наші ідеї про те, що слід вважати, а що не слід вважати екзопланетою, а також поліпшити засоби їх пошуку. Необхідно відзначити, що досліджувані в цій роботі об'єкти є газовими гігантами (такими як Юпітер і Сатурн), а не скелястими планетами (як Земля або Марс). Проте великі об'єкти, в порівнянні зі скелястими планетами (які безсумнівно меншими в розмірах), набагато простіше виявити. Отже, число помилкових висновків може виявитися ще вищим.

Похожие статьи:

Новости в миретрансляцию с МКС запустили онлайн

IT-ТехнологииВ січні пройде парад планет

Новости НаукиВ Луну врезался метеорит, размером в автомобиль

Новости в миреМинский программист готовится к полету на Марс (Видео)

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk