Павутину будуть використовувати замість клею

1 ноября 2015
2574 просмотра Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10872.jpg

Павутина стала свого роду зразком для створення міцної речовини. Саме павутину вчені з Політехнічного інституту Вірджинії (США) мають намір застосувати на користь людини як природний клей. Сітка, вироблена павуками, зацікавила науковців своїми винятковими властивостями.

Судіть самі: павутина всередині павутинної залози рідка по консистенції, а при виділенні назовні білок змінює структуру, і утворюється тонка липка нитка. По міцності павутина майже не поступається нейлону, та до того ж нитка при обертанні в одну сторону ніколи не перекручується.

У процесі вивчення з'ясувалося, що створенню павутини сприяють ультрафіолетові промені. Поряд з ультрафіолетовим випромінюванням вчені відзначили також важливість таких факторів, як вологість, температура і швидкість деформації. Властивість павутини протистояти ультрафіолету навело вчених на думку використовувати його для створення технології по захисту полімерних матеріалів від деформації. Так що справа за малим — за отриманням екологічно чистого клею.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети