Смартфони корисні для дітей

23 октября 2015
2996 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10727.jpg

Американська академія педіатрії (AAP) провела дослідження, в результаті якого повністю змінила свою позицію про вплив планшетів і смартфонів на розвиток дітей. Тепер, за версією фахівців, мобільні пристрої цілком можуть бути для них корисні.

Фахівці вивчили дані, які збирали педагоги, педіатри та вчені, після чого зробили висновок, що дітей необхідно привчати користуватися комп'ютером з самого раннього віку.

За даними AAP, в американських сім'ях одна третина дітей у віці від трьох років має в спальні телевізор і 72% дітей від 6 до 17 років — принаймні один пристрій з екраном.

Проте вчені наполягають, що головне питання не в тому, чи будуть діти користуватися девайсами, а в тому, як саме вони це робитимуть. Дослідники дали ряд рекомендацій, слідуючи яким, смартфони та планшети будуть застосовуватися з метою навчання та самоорганізації. Зрозуміло, використання має бути помірним і продуманим, адже тільки в такому випадку це не завдасть шкоди дитині. Батьки повинні брати участь у розвитку дитини і суворо стежити за тим, що вона робить з пристроєм.

«Вони повинні дозволяти своїм дітям вчитися використовувати пристрої, а також самі повинні брати в цьому участь. Пристрої мають бути інструментом, а не нянею, заохоченням або ж покаранням », — говориться в дослідженні.

Проте більшість людей дотримуються іншої думки, вважаючи, що використання електронних пристроїв дітьми може їм тільки нашкодити. З подібною ідеєю в 2013 році виступала і сама АПУ. Академія стверджувала, що залучення дітей у віці до двох років до мультимедійних пристроїв небезпечно для їх розвитку. Особливо підкреслювалося, що в дитячій кімнаті не повинно бути телевізорів і пристроїв, у яких є доступ до інтернету.

Дослідники з Університету Дербі (Великобританія) з'ясували, що смартфони негативно впливають на розвиток мовлення дитини. На їхню думку, гаджети і зовсім повинні продаватися з попередженням про шкоду, яку вони можуть завдати психологічному здоров'ю.

Батьки часто не хочуть спілкуватися один з одним — маючи в кишені смартфон, вони можуть в один дотик отримати доступ до найцікавіших новин. Недолік уваги призводить до затримок у розвитку мовлення дитини.

Психологи відзначають і інші проблеми, які з'являються при використанні дітьми смартфонів. З легким доступом до ігор і розваг у вигляді девайса дитина перестає розвивати власну уяву. Ті ж самі розваги згодом призводять до того, що дитина пізніше лягає спати, і взагалі час сну зменшується.

За допомогою інтернету дитина може без проблем знайти потрібну йому інформацію, проте це перешкоджає здібності до навчання. Також смартфон відволікає увагу дитини на заняттях.

Але практично всі вчені та дослідники стверджують, що проблема використання пристроїв дітьми криється в батьках. Адже найчастіше саме вони спочатку дають дитині планшет. На думку дослідників, Це — питання культури і правильності виховання. Часто батьки не розуміють, наскільки важливіше спілкуватися зі своїм піврічною дитиною, ніж спробувати його заспокоїти веселими іграми на пристрої. Батьки повинні пам'ятати, що жоден цифровий електронний пристрій не замінить дітям живого спілкування.

Немає нічого поганого в залученні дитини до високих технологій, адже рано чи пізно він все одно зіткнеться з ними. Але відповідальність батьків полягає в тому, щоб це залучення йшло на благо, а не на шкоду.

Похожие статьи:

ОбществоСмартфони забруднюють землю

IT-ТехнологииЯк смартфони впливають на наших дітей?

IT-ТехнологииGigabyte більше не випускатиме смартфони

ОбществоiPhone рятує життя

IT-ТехнологииЗахисний код на смартфоні можна легко обійти

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети