У Космосі почнуть шукати золото

22 ноября 2015
1602 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11141.jpg

Дослідники з Університету Вандербільта розробили новий гамма-спектрометр, який можна буде встановлювати на надмалі супутники типу CubeSat. Новий пристрій дозволить виявляти золото, алмази і платину у складі астероїдів. Про це представники університету повідомили на своєму сайті.

Сенсор створений на основі йодиду стронцію та європію. Він здатний по інтенсивності і довжині хвиль гамма-випромінювання визначати хімічний склад астероїдів. При цьому суворої прив'язки до обумовленому хімічному елементу немає.

Сепктрометр може також виявляти залізо, кисень, магній і кремній. В даний час гамма-спектрометри будуються на основі високочистого германію. Вони дозволяють з високою точністю на основі гамма-випромінювання визначати хімічний склад космічних об'єктів, однак вимагають криогенного охолодження. 

 Експлуатація таких пристроїв досить дорога. Використання сенсорів на основі йодиду стронцію, як очікується, буде дешевшою. У середині грудня 2014 року комітет Сенату США з торгівлі, науки і транспорту схвалив законопроект, який після набуття чинності дозволить американським приватним особам і компаніям залишати собі будь-які цінні матеріали, які вони виявлять в космосі. Опрацювання законопроекту велася на тлі перспективної програми з видобутку корисних копалин у космосі.

Похожие статьи:

Образование и наукаЧто мы знаем о космосе и космонавтах

Новости в миреМинский программист готовится к полету на Марс (Видео)

Новости в миретрансляцию с МКС запустили онлайн

Новости НаукиВ Луну врезался метеорит, размером в автомобиль

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети