В січні пройде парад планет

30 декабря 2015
3480 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11526.jpg

У січня 2016 року жителі Північної півкулі зможуть спостерігати чимало цікавих астрономічних подій. У їх числі — парад всіх яскравих планет Сонячної системи разом із Місяцем.

Деякі з них залишаться непоміченими при відсутності спеціальної техніки для спостереження; інші доступні всім бажаючим.

Так, 3 січня Земля буде знаходитися на відстані 0,983 а.є від Сонця, тобто в найближчій точці своєї орбіти. Відомий діаметр Сонця в цей день буде найбільшим. Січневе небо прикрасить комета Каталіна, яка в новорічну ніч буде на небі поряд з яскравим Арктуром (альфа Волопаса), а 17 січня пройде на близькій до Землі відстані. Побачити її можна за допомогою звичайного бінокля на ясному не засвіченому міськими вогнями і повного Місяцем небі.

У січні комета рухається по сузір'ях Волопас, Гончі Пси, Велика Ведмедиця і Дракон; потім — по сузір'ях Жираф, Персей, Візник і 28 травня зникне з поля видимості, відлітаючи в глибини космосу.

 Розглянути до 200 метеорів на годину (найкраще — з 23:00 до світанку) можна неозброєним оком, проте метеори мають слабку світність і середню швидкість. Квадрантіди вилітають із сузір'я Волопаса, яке в січні сходить над горизонтом у східній частині неба.

9 січня відбудеться з'єднання Венери і Сатурна. Відстань між небесними світилами складе всього 5 кутових хвилин, тобто при спостереженні із Землі планети практично зіллються в одну яскраву крапку. А найцікавіше явище відбудеться в останній день другого місяця зими: Меркурій, Венера, Сатурн, Марс і Юпітер утворюють парад всіх яскравих планет Сонячної системи.

Похожие статьи:

ОбществоКім Чен Ин не приїде до Путіна на парад в Москву

ОбществоВ Києві відбудеться парад на Halloween

Новости УкраиныВоенный парад ко Дню Независимости проведут без участия военной техники

ОбществоДо Путіна на парад,майже ніхто не приїхав

IT-ТехнологииЯкими насправді є екзопланети?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети