Вчені хочуть навчитись розпізнавати брехню

13 декабря 2015
1680 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11340.jpg

 Можна змусити людей брехати в лабораторних умовах, відповідач все одно реагує інакше, не так збентежений, не сильно нервує і не робить ще багато чого, що змогло б дати розуміння про технології брехні.

Реальні ж умови, коли на людину впливатиме результат брехні більш докладно розкриває сутність подібної поведінки людини. Тому, вчені з Університету штату Мічиган вдалися до допомоги реальних судових засідань. Очолювали дослідження доценти Рада Міхалча і Міхай Бурзу.

Учені використовували методи на основі машинного навчання для аналізу 120 відео кліпів з реальних судових розглядів. Грунтуючись на результатах цих випробувань, вони

 

Було встановлено, що серед іншого, обманщики стали частіше хмуритися і будувати гримаси, жестикулювати обома руками, наповнювати мову зайвими звуками і вигуками «кхм», «гм» ​​та іншими. Запускаються алгоритми, засновані на цих даних, програмне забезпечення згодом проаналізувало відео людей, половина з яких брехали і половина з них говорить правду.

Додаток був в змозі ідентифікувати брехунів з 75 відсотковою точністю, що значно краще, ніж 50 відсотків з керованими піддослідними людьми. Залишається сподіватися, що розробки в найближчому майбутньому можуть привести до ефективного інструменту розпізнавання брехні. Природно, що подібна технологія значно полегшить життя юристам. Ну і на відміну від звичайних поліграфів, програмі не потрібно фізично торкатися до людей, і це дозволяє зробити оцінку правдивості його промови незалежно від перебування людини. Таким чином можна значимо розширити спектр застосування.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаВчені створили вакцину проти наркотиків

ОбществоПорнографія руйнує ваш мозок

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

Здоровье и медицина​Вчені довели шкоду телевізора для немовлят

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети