Вчені навчились повертати зір незрячим людям

28 июля 2015
2377 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9854.jpg

Дія апарату, створеного групою ізраїльських вчених, який, по суті, являє собою аудіоокуляри, побудовані на тому принципі, що набір звуків, які людина чує зараз, допомагає йому уявити навколишній світ.

Дослідники сподіваються, що їх робота, подарує мільйонам людей, що мають складні фізіологічні проблеми з очима можливість бачити за допомогою штучного зору.

У сьогоднішньому світі малих просторів і комп'ютерів багато хто відчуває труднощі і дискомфорт, пов'язані з наявністю різних недоліків зору. Приблизно кожен десятий з слабозорих є практично незрячим.

Сучасна медицина пропонує велику кількість засобів і методів для виправлення дефектів зору. Але серед немає такого, який би допоміг сліпим побачити навколишній світ.

Колектив університетських медиків з Єрусалиму, на чолі з професором Аміром Амеді багато років займається вивченням можливих способів підвищення здатності орієнтації в просторі для незрячих. В результаті, ученим вдалося створити прилад, що дозволяє створити ефект бачення за допомогою сприйняття аудіоінформації.

Апарат ізраїльських дослідників складається з окулярів, в які вбудовані відеокамера, підключена до будь-якого портативного пристрою, такому як смартфон, планшет або ноутбук.

Пристрій оснащений програмою, завдання якої — трансформувати зображення, сприйняте камерою, в ряд звуків, що асоціюються в свідомості користувача з тією чи іншою візуальною інформацією.

Творці звукових окулярів не мають сумнівів, що для освоєння їх влаштування людині знадобиться зовсім небагато часу і його мозок швидко адаптується до нового способу отримання інформації. Адже для офтальмологів давно аксіома, що око — це просто оптичний пристрій, що передає сигнал у мозок. У будь-якому випадку обробка та візуалізація сприйнятого відбувається в уяві людини.

Похожие статьи:

Образование и наукаВчені побачили у совах щось дивовижне

ОбществоНосити окуляри або брекети модно і весело

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

ОбществоДжонні Депп може стати сліпим

Здоровье и медицинаЧерешня захищає від раку

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети