Вчені навчились телепортувати інформацію

24 сентября 2015
2450 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10384.jpg

Переміщення інформації, як і будь-якого іншого об'єкта, вимагає покриття відстані між двома точками. Але, як виявилося, не завжди. Вчені працюють над технологіями квантової телепортації даних, і їм вдалося побити рекорд, телепортувати інформацію на 100 кілометрів. Таким чином, попередній показник був збільшений в 4 рази.

Коли ми говоримо про квантову телепортацію, це не означає передачу матерії. Можна сказати, що інформація це теж частина матерії, але справа тут не в передачі, а у віддаленій реконструкції даних, які перебувають в квантовому стані. Дані перебували в одному місці, а потім в одну мить опинилися ще десь без безпосередньої передачі. Цей прорив був здійснений в Національному інституті стандартів і технологій (NIST). Команда передала квантовий стан одного фотона іншому фотону на протилежному кінці 100-кілометрової котушки з волоконно-оптичного кабелю.

Дослідники NIST змогли домогтися такого результату завдяки розробці нового детектора одиночних фотонів. Ось як це працює: фотон виробляється, а потім розділяється призмою на два ідентичних фотона. Один фотон направляється в кінці кабелю, роблячи його виходом, а другий передається в промінь, який є входом. Ці два промені і є даними, які намагаються телепортувати.

На іншому кінці кабелю знаходиться новий детектор. Детектор приймає вхідні фотони у відповідному стані. Тільки 1% фотонів може пройти по кабелю і бути ліченим, тому експеримент був би не можливий без нового детектора.

До повноцінного комунікаційного середовища ще явно далеко, але вчені стали на крок ближче до можливості квантової шифрування. Також це досягнення може зробити квантові обчислення більш життєздатними.

Похожие статьи:

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

IT-ТехнологииВчені із США провели першу телепортацію

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

Здоровье и медицинаВчені створили вакцину проти наркотиків

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети