Вченим вдалось швидко і дешево відфільтрувати сіль з морської води

14 ноября 2015
1925 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11050.jpg

Фахівці університету Іллінойсу відшукали енергоефективний матеріал, який здатний відфільтрувати сіль з морської води. Наноматеріал із плівок сульфіду молібдену в майбутньому може позбавити посушливі регіони від проблем з доступом до прісної води і вирішити водну кризу на планеті.

 Нинішні системи опріснення мають ряд суттєвих недоліків: дорожнеча, високі енерговитрати і швидке засмічення систем, пояснює ресурс Phys.org.

 

Групі вчених вдалося зробити надтонкі плівки з дисульфіду молібдену з мікроскопічними дірочками. Через них проходять молекули води, а іони солей та інші компоненти затримуються.

 

 Відкриття вдалося зробити випадково. Взагалі-то дослідники експериментували з детекторами молекул ДНК із плівок графена і дисульфіду молібдену. Виявилося, що останні набагато ефективніші за інші системи опріснення і з очищенням води від солей справляються помітно якісніше: вони вимагають менше експлуатаційних витрат і набагато менше енергії, а тонкі плівки здатні витримувати необхідний тиск і об'єм води. Зараз вчені працюють над прототипами і шукають фінансування.

Похожие статьи:

Здоровье и медицина​Вчені довели шкоду телевізора для немовлят

Здоровье и медицинаСіль викликає рак шлунка

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

Здоровье и медицинаВчені створили вакцину проти наркотиків

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети