Путін не просто так дав Україні знижку на газ

3 апреля 2015
3416 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8101.jpg

Російський держконцерн «Газпром» був змушений продовжити дію знижки у розмірі 100 дол. / тис. куб. до контрактної ціни свого ресурсу для НАК «Нафтогаз України».

Видання зазначає, що погане фінансове становище «Газпрому» змусило російське керівництво стати поступливішими: прибуток концерну в 2014 році впав більш ніж в три рази, з 628 144 000 000 руб. до 188,9 млрд руб.

«Крім того, в умовах збільшення імпорту газу з ЄС погрози Києва відмовитися від російського газу стали цілком реальними. У такій ситуації у Кремля, якщо вони хочуть зберегти газовий вплив на Україну, залишається тільки один варіант — запропонувати нам газ дешевше, ніж ми купуємо по реверсу. А заодно трохи поліпшити фінансові показники ».

Другий момент — це явне бажання Кремля зберегти діючий контракт «Газпрому» і «Нафтогазу України». Українська сторона давно і поки безуспішно намагається переписати цей договір, в який закладена явно невигідна для неї формула і умови поставок. Але, надаючи знижку, Росія тим самим позбавляє Україну низки аргументів за якнайшвидший перегляд контракту, адже знижка фіксується як доповнення до діючого договору.

«Значить, контракт буде працювати, поки суперечку не буде розглянуто в арбітражі, і коли це станеться — невідомо. До речі, знижка нам надається виходячи з договору про зону вільної торгівлі в СНД. Так що поки вартість для України російського газу залежить від знижки, у нас зв'язані руки в питанні виходу з цієї організації ».

Похожие статьи:

ЭкономикаА так дійсно дешевше!

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети