ТОП-10 ПЕРЕВАГ КРАПЕЛЬНОГО ЗРОШЕННЯ

1 октября 2018
1080 просмотров Голосов: 0 Автор:Yulia Denisova
article17721.jpg

Крапельне зрошення або, як його ще називають, точковий полив – це метод поливу, при якому вода надходить до прикореневої зони рослин по мережі спеціальних дозуючих крапельниць. 

Цей спосіб зрошення має величезну кількість переваг у порівнянні із традиційним поливом. Зупинимося на декількох з них.

1. Не травмує рослини
Струмінь води при поливі способом дощування має великий напір. Під час "зустрічі" з таким струменем квіти можуть пошкодитися, а то і зовсім зламатися.

2. Не створює на листях опіки
Вода, що розбризкується в різні сторони, при попаданні на листя в умовах нещадних сонячних променів може спровокувати виникнення на рослинах опіків. На відміну від спринклерів, крапельні трубки воду подають безпосередньо до коріння, з цієї причини опіків вдається уникнути.

3. Рівномірність
Вода, що надходить з крапельних ліній, насичує землю поступово. При цьому ймовірність перепадів вологості повністю виключається, що добре впливає на рослини.

4. Ефективність
Практично вся вода, яка витрачається на зрошення, поглинається рослинними організмами. При дощуванні 35-50% використовуваної води випаровується з поверхні листя і ґрунту або ж відноситься вітром.

5. Захист від бур'янів
При крапельному зрошенні у бур'янів немає можливості виростати поблизу культур, оскільки вода потрапляє виключно за призначенням, а не розпорошується на велику площу.

6. Доступна вартість
За ціною крапельна система Біотол набагато дешевша від установки спринклерів, а невелика витрата водних ресурсів дозволяє ще більше заощадити.

7. Немає необхідності в високому тиску
Для краплинного зрошення буде цілком досить двох-трьох атмосфер, замість чотирьох-шести, які необхідні для функціонування спринклерів.

8. Дає можливість рівномірно зволожувати непростий рельєф
Краплинні стрічки легко протягнути в зонах з западинами, схилами і пагорбами.

9. Мобільність
Якщо з минулого сезону розташування рослин змінилося, не складе ніяких труднощів перемістити крапельні лінії.

10. Економія води
При застосуванні крапельного зрошення зниження витрат води коливається в межах 30-90%, якщо порівнювати з іншими видами зрошення.

Крапельні трубки ідеально підходять для зрошення рядних посадок. Це можуть бути як декоративні рослини для саду, так і сільськогосподарські культури. Найчастіше точковий полив застосовується в тепличних умовах.
Ця система поливу зовсім не підійде для газонів, оскільки у такій ситуації необхідно зволоження досить великій площі, що досить-таки важко влаштувати за допомогою трубок.

У всіх інших випадках завдяки крапельному поливу можна забезпечити саду якісний догляд без великих витрат сил і грошей. При доречному і грамотному використанні такий спосіб зрошення дозволяє домогтися відмінних результатів, яких не досягти за допомогою звичайних спринклерів.

Подробиці: biotol.com.ua

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети