З початку літа попит на житло скоротився

15 августа 2015
3133 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article10091.jpg

Ангеліна Деревльова, директор з маркетингу та продажу житлового комплексу RiverStone: — З початку літа попит на житло скоротився. Протягом 2014 року і в І кварталі 2015 він формувався виключно за рахунок міграції людей із зони конфлікту, а також за рахунок спекуляцій: різких стрибків курсу, банкрутство банків виштовхнуло на ринок величезну кількість інвесторів, охочих зберегти свої заощадження.

У деяких об'єктах економ-класу в пікові місяці курсових стрибків (лютий, березень) продажі досягали 50-70 квартир на місяць. У яких компаній найчастіше купували квартири? Для покупців сьогодні вкрай важлива репутація забудовника: люди хочуть бути впевнені, що житловий комплекс буде добудований. На поточний момент ринок майже на 80% зосереджений в руках десяти найбільших компаній: «Київміськбуд», «Укрбуд», UDP «Інтергал-Буд», «Житлоінвестбуд-УКБ», «Геос», К.А.Н. Девелопмент, «ЛікоХолдінга», «Аркади »,« Столиці ». Для порівняння в минулому році десятка найбільших гравців контролювала лише 63% ринку і зараз консолідація триває.

Хаос на ринку, викликаний стрибками курсу і нестабільним непрогнозованим попитом, призвів до єдино можливої в таких умовах конкуренції. Якщо раніше на ринку первинної нерухомості максимально можливою знижкою було 15%, то сьогодні — 30%. А загальне зниження середньої вартості житла в доларовому еквіваленті з кінця 2014 року склало 37%. У червні багато компаній «звалилися» в демпінг, продаючи квартири нижче собівартості. Вони розраховували «перетягнути на себе» попит і отримати оборотні кошти. Але такі заходи призвели лише до того, що покупець зайняв вичікувальну позицію. Логіка його проста: «Якщо ціни були знижені раз, потім ще раз, я почекаю, поки ціна не буде максимально привабливою».

Сьогодні ринку більш за все потрібна стабільність. А цінова конкуренція не може бути нескінченною. Ринок досягне дна, і далі виживе найсильніший. З ринку підуть компанії, які досі розраховують будувати винятково з залучених від покупців коштів. В умовах стрибкоподібного попиту і нестабільній національній валюті забудовники повинні грамотно управляти фінансами, щоб вижити.

Як споживачеві убезпечити себе?

Ціна не завжди є визначальним фактором. Так, зараз забудовники стали поступливішими. Деякі пропозиції балансують на межі собівартості будівництва. Але потрібно розуміти, що за цим криється. Навіть якщо не згадувати гучні шахрайські схеми і «Еліта-Центр», все одно потрібно звернути увагу на якість проекту. До початку 2014 року на ринку вже були сформовані класи житла, які орієнтовані на рівень доходів покупців. Таким чином, ціна стала обумовлена не тільки місцем розташування, але і якістю будівельних матеріалів, застосовуваними технологіями та обладнанням. Якщо квартира продається за ціною 15-17 тис. грн (що відповідає вартості продажів масового житла або, як його ще називають, «соціального класу»), то точно не слід розраховувати на цегляні стіни і красивий керамогранітний фасад. Подібні «надмірності» здорожують собівартість 1 кв. м корисної площі на $ 80-120.

Похожие статьи:

НедвижимостьЗа скільки можна зняти квартиру в Києві на травневі свята

Продукты питанияЦіни на молоко продовжують падіння

Продукты питанияЦіни в ДНР і ЛНР такі як у Європі

Продукты питанияЦіни на овочі стрімко почали падати

Здоровье и медицинаДешевих ліків в аптеках стане менше

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети