Берестецько-Мізоцька битва 1651 року - чого не знають українці?

8 июля 2020
20701 просмотр Голосов: 0 Автор:Roksolan
article19521.jpg

У представленому нижче матеріалі карти подій 1651 року, що мали місце на теренах Історичної Волині, біля Рівного (між Берестечком-Мізочем-Збаражем), які пов'язані з військовими діями армії короля Яна ІІ Казимира проти Української держави та її війська, очоленого державним діячем та видатним полководцем Іваном Богуном. Карти складені дослідниками Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області для першої частини фільму "Берестечко. Битва за Україну" знятого творчо-виробничим об'єднанням "Родовід".

Товариство оприлюдненням цих карт намагається привернути увагу державних інституцій та української громадськості до необхідності організації пошукавих та археологічних робіт на місцях подій, найперше під Мізочем… Джерело матеріалу - http://rodovid.rv.ua/karti-do-filmu-berestechko-bitva-za-ukrayinu-chastina-1/

 

Карти до фільму "Берестечко. Битва за Україну" (частина 1) 

Зважаючи на зростаючий інтерес української громадськості до подій Берестецько-Мізоцької битви 1651 року, постаті величного полководця і державного діяча Івана Богуна, та ініціюючи процес організації дослідницьких та археологічних робіт на місцях другого етапу найбільшої європейської битви 17 століття (під Мізочем) силами державних та громадських інституцій, «Українське Товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області» розміщує на сторінках свого сайту (Інформ «Родовід») низку карт (17 штук) які були розроблені членами Товариства та використані у відеофільмі «Берестечко. Битва за Україну», частина 1  (https://www.youtube.com/watch?v=q5_y01aGQe0 ).

Всі зазначені карти розташовані в хронологічному порядку і відтворюють головні етапи битви під Берестечком та Мізочем, а також показують маршрут втечі Яна ІІ Казимира до Збаражу, де він з залишками війська потрапив у козацьку облогу (про облогу розказує друга частина фільму «Берестечко. Битва за Україну» – https://www.youtube.com/watch?v=4wajqEgQE6M ).

Карта 1. Українські позиції біля с. Пляшева перед початком битви під Берестечком (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/01.jpg)

Карта 2. Позиції військ Яна ІІ Казимира на правому боці річки Стир навпроти Берестечка (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/02.jpg)

Карта 3. Перша атака українських військ на правому фланзі на позиції ворога (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/03.jpg)

Карта 4. Стратегічний план І. Богуна по розгрому супротивника переданий королю зрадниками (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/04.jpg)

Карта 5. Відхід ногаїв-татар, які були підкуплені коштом магнатів, за сприяння Б. Хмельницького (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/05.jpg)

Карта 6. Обхідний маневр через р. Стир королівської кінноти через село Вербень, в тил козакам (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/06.jpg)

Карта 7. Наступ королівських військ на лівому фланзі та відхід козаків у табір Богуна (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/07.jpg)

Карта 8. Артилерійський обстріл козацьких таборів Богуна та Нечая далекобійними гарматами (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/08.jpg)

Карта 9. Відхід козацьких військ на Мізоч та створення штучного острова на р. Пляшівка (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/09.jpg)

Карта 10. Утримання королівських військ характерниками та добровольцями на протязі 3-х діб (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/10.jpg)

Карта 11. Перехід армії Богуна під Мізоч, рух королівських військ, бій під Семидубами (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/11.jpg)

Карта 12. Влаштування табору військ Богуна коло Мізоча, між селами Кунин-Урвенна-Залісся (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/12.jpg)

Карта 13. Початок нової битви під Мізочем – кінний авангард короля потрапляє у засідку (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/13.jpg)

Карта 14. Знищення королівського авангарду та гарматний обстріл військ короля біля с. Залісся (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/14.jpg)

Карта 15. Розгортання королівських військ у фронт та разюча атака козаків у ворожий центр (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/15.jpg)

Карта 16. Відхід короля до Мізоча та ранкова атака козаків на його штаб та залишки війська (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/16.jpg)

Карта 17. Втеча короля з Мізоча, засідка козаків біля Зеленого Дуба, оточення ворога у Збаражі (http://rodovid.rv.ua/wp-content/uploads/2020/07/17.jpg)

Всі карти вільні для розміщення на зацікавлених ресурсах з умовою посилання на «Українське Товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області», сторінку сайту «Родовід» та відеофільм «Берестечко. Битва за Україну» (частина 1) – https://www.youtube.com/watch?v=q5_y01aGQe0

Зацікавленим в фінансовій допомозі ініціаторам увіковічення пам’яті Івана Богуна, спорудження ними пам’ятних знаків українським героям, ініціювання та організації ними дослідницьких робіт, а також для випуску фільмів та книжок по темі, пропонуємо звертатись до благодійного фонду «ПОГОРИНА» –  http://ivan-bohun.com

 

+ Українське Товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області +

Джерело - http://rodovid.rv.ua/karti-do-filmu-berestechko-bitva-za-ukrayinu-chastina-1/

.

Похожие статьи:

Образование и наукаЗнущання над історією України тривалістю у триста років

Образование и наукаДо 370-річниці Берестецької битви: обіцянки чи новий музей, що переможе?

Образование и наукаЧому наші слов'янські предки стали українцями?

Образование и наукаІван Богун: таємниці українського минулого

Образование и наукаЗагадки славянского прошлого: Артания-Дулибия-Рось-Украина

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk