Чи існує позаземне життя?

8 ноября 2015
5881 просмотр Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10955.jpg

Наша планета — рай. Мова не про рекламні білосніжні пляжі, що тікають в прозорий океан. Будь-який куточок Землі — найкраще місце для життя. Життя є в крижаних пустках, і на схилах гір, в зонах радіаційного зараження, в пустелях і полях. Окремі види існують у підводних вулканах, в розігрітому до 300 ° С середовищі, наповненим сірководнем, важкими металами і різними отрутами. Величезна територія планети цілком підходить для розвитку і розмноження навіть таких тендітних організмів, як Homo Sapiens.

Поверхня більшості відомих нам планет являє собою тотальне пекло, в якому важко уявити існування навіть неорганічних форм життя. Тим не менш пошук слідів життя у Всесвіті триває. Людство шукає екзопланети, досліджує радіохвилі і лазерне випромінювання сотні галактик, будує припущення про будівництво сфери Дайсона. У всіх перерахованих методів один істотний недолік — з їх допомогою можна знайти життя на відстані, непереборному для цивілізації на сьогоднішній день.

Меркурій

Все погано. Якщо ви жива протоплазма і хочете відправитися у відпустку на Меркурій — виберіть більш легкий спосіб покінчити з собою. На денній стороні Меркурія поверхня прогрівається до +430 ° С, а на нічній опускається до -180 ° С. На поверхні температура вимірюється в сотнях градусах вище нуля, хоча на дні кратерів цілком може виявитися лід віком в мільйони років.

При практично повній відсутності атмосфери і такій близькості до Сонця наявність життя представляється малоймовірним.

Венера

Не все, що має красиву назву, таким є насправді. Венера — єдине жіноче ім'я серед планет Сонячної системи, але нічого хорошого від неї чекати не доводиться. Поверхня планети кокетливо ховається в густих хмарах сірчаної кислоти, а щільна атмосфера складається переважно з вуглекислого газу. Атмосферний тиск на поверхні Венери в 92 рази перевищує земний. Температура поверхні вища, ніж у Меркурія — до +475 ° С, а перепад температур між денною та нічною стороною планети практично відсутня.

Через щільного хмарного покриву на Венері майже не буває ясних днів. Атмосфера Венери на 97% Складається з СО2. На планеті практично немає води. Поверхня Венери постійно бомбардуєтся зарядженими частинками — позначається відсутність глобального магнітного поля.

Ніяких серйозних доказів існування життя в хмарах або під поверхнею Венери немає.

Марс

Червона планета поки вважається однією з найперспективніших напрямів космічної експансії життя. Клімат, що носить сезонний характер, розташовує: температура на планеті коливається від -153 ° С на полюсі взимку до більш + 20 ° С на екваторі опівдні. Середня температура складає -50 ° С. Атмосфера Марса на 95,32% складається з вуглекислого газу.

Автоматична міжпланетна станція Mars Reconnaissance Orbiter не так давно виявила докази існування на поверхні Марса рідкої води, що є хорошою основою для мікробного життя. Взимку на поверхні планети може утворюватися іній, а в теплий період з'являються потоки солоної води.

Зараз вчені практично впевнені, що в минулому мікроорганізми на Червоній планеті були. Що стосується поточної ситуації — дослідження тривають. Згідно з наміченими планами, в 2016 р стартує місія Екзомарс (сама висадка на Червоній планеті запланована на 2018 р), головною метою якої є пошук можливих слідів минулого чи справжнього життя на Марсі.


Юпітер і його супутники

На Юпітері поверхні як такої немає — це газовий гігант. Два основних компоненти атмосфери — молекулярний водень і гелій. У нижньому шарі атмосфери температура становить -130 ° С. Швидкість вітрів може перевищувати 600 км / г.

В даний час наявність життя на Юпітері представляється малоймовірним, однак на деяких його супутниках умов для виникнення життя значно більше.

У Європи, четвертого за величиною супутника Юпітера, крижана поверхня, але під нею ховається глобальний підповерхневий океан з гідротермальними водами. Існування підлідного океану передбачається також на супутниках Каллісто і Ганімеді, проте іншої енергії, крім радіаційного фону, в них немає.

Життя на поверхні супутника практично неможлива. Температура тримається на рівні -170 ° С, на поверхні зареєстрований підвищений радіаційний фон. Однак є ймовірність, що кисень, що міститься в океані Європи, може бути достатнім для підтримки життя аеробних організмів. Дізнатися більше про можливе життя на супутнику ми зможемо тільки через десять років — у середині-2020 х років до супутника відправиться місія з робочою назвою Europa Clipper.

Сатурн і його супутники

Верхні шари цього газового гіганта складаються здебільшого з водню. Сатурн не може підтримувати життя в тому вигляді, в якому ми її знаємо, однак у планети є кілька перспективних для досліджень супутників.

Так, на поверхні Титану, найбільшого супутника, виявлена рідина (метан і етан). Поверхня Титану володіє не найсприятливішими умовами для виникнення життя — до -180 ° С і повна відсутність кисню.

Інший супутник Сатурна — Енцелад — найвірогідніший кандидат на присутність інопланетного життя в Сонячній системі. Температура на поверхні становить -200 ° С, однак під крижаною кіркою ховається солоний рідкий океан. За даними, температура в глибині океану може досягати +1 ° С.

28 жовтня 2015 року зонд Кассіні пролетів в 49 км над Енцеладом і зібрав дані гідротермальних викидів з поверхні. Повний аналіз даних повинен завершитися в найближчі тижні.

Уран

Крижаний гігант, атмосфера якого складається з водню і гелію, не залишає надій для життя — це найхолодніша планета в Сонячній системі, із зареєстрованою температурою поверхні -224 ° С.

Аріель — супутник Урана — може мати підлідний океан, а отже і сліди життя. На жаль, на найближчі роки конкретні плани з вивчення Урану і його супутників відсутні.

Нептун

Найдальша планета Сонячної системи з середньою температурою -200 ° С і вітрами, що досягають майже надзвукових швидкостей — близько 600 м / с. Газовий гігант, з усіма витікаючими складнощами для життя.

Трохи краще справи йдуть на супутнику Нептуна — Тритоні. Температура на поверхні становить -235 ° С, але передбачається, що на супутнику може існувати рідкий океан із суміші аміаку і води. Однак температура такої суміші не може бути вище -97 ° С, що виключає існування життя.


Плутон

У 2006 р за рішенням Міжнародного астрономічного союзу Плутон був позбавлений статусу повноцінної планети і визнаний карликовою планетою, але це не заважає нам зазирнути туди в пошуках життя. Поверхня Плутона на 98% складається з азотного льоду. Велика віддаленість від Сонця виключає наявність умов, прийнятних для розвитку життя.

Цього року біологи зі США, Австралії та Чилі в придонних шарах океану виявили бактерії, що живуть без доступу світла і кисню. Для життєзабезпечення цих мікроорганізмів необхідні тільки нітрати і сірка.

Існування на Землі організмів, що відрізняються винятковою здатністю виживати в екстремальних умовах, дарує надію знайти життя не тільки на далеких планетах, але й там, де людина зможе побувати в найближчі десятиліття.

Похожие статьи:

БлаготворительностьСміх дитини – найкраща подяка для нас

Образование и наукаЩо треба робити під час артобстрілу

Здоровье и медицинаДивна хвороба, яка заважає жити

ОбществоНосити окуляри або брекети модно і весело

БлаготворительностьШанс на життя

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети