Чим особливе ЗНО-2015?

28 июня 2015
3134 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9398.jpg

У 2015 році в доларовому еквіваленті практично не змінилися витрати бюджету батьків по підготовці школяра до здачі зовнішнього незалежного оцінювання та до святкування закінчення школи — якщо порівнювати з цінами 2014 року. Однак суттєві зміни торкнулися самих правил проведення оцінювання.

Найсуттєвіші зміни у проведенні ЗНО-2015

З 2015 року для подачі заяви на вступ до ВНЗ приймаються лише результати ЗНО, отримані в поточному році;

Кожен абітурієнт може здати ЗНО лише з чотирьох предметів (нагадаємо, що для подачі заяви в конкретний вуз потрібні результати ЗНО з трьох предметів);

ЗНО з української мови і літератури залишається обов'язковим для всіх, але проводиться в рамках державної підсумкової атестації (по-українськи — ДПА) в квітні, тобто до закінчення останнього навчального року. І результат його буде зараховуватися саме як ДПА з цих предметів для всіх випускників шкіл; сама форма іспиту від цього не змінюється;

З 2015 року запроваджується система дворівневої складності тестів з предметів: українська мова та література, математика.

Передбачається два рівні: базовий та поглиблений. Відповідно, певні вузи будуть вимагати при прийнятті заяв на вступ той чи інший рівень складності тестів. Тому слід заздалегідь ознайомитися з умовами вступу в обраний вуз і визначити для себе рівень складності тестів.

Статистика 2015 року: Бажання здати тест поглибленого рівня з математики висловили 12% школярів, зареєстрованих для проходження тестування з цього предмету, а з української мови та літератури — 7,5% від загальної кількості майбутніх абітурієнтів.

Пороговий бал буде встановлено індивідуально по кожному предмету. Повторимося, що право подавати документи до ВНЗ отримають лише ті, хто має всі результати ЗНО не нижче порогових балів.

Статистика 2015 року: З української мови в 2015 році пороговий бал був встановлений на рівні 22 тестових балів. Цього рівня не досягли 8,5% від кількості тих, хто взяв участь у ЗНО. Тоді як у минулі роки до рівня в 22 бали не доходило 10%-11% майбутніх абітурієнтів.

Хочеться звернути увагу батьків абітурієнтів, що крім серйозної підготовки, слід звернути увагу на емоційну і психологічну підготовку дітей до проходження оцінювання.

Адже ЗНО проводиться поза стінами рідної школи, абітурієнтів «обшукують» перед іспитами, постійно і жорстко контролюють процес написання. Все це серйозно позначається на емоційному стані дітей у процесі оцінювання і, відповідно, може вплинути на якість написання тестів.

Тому постарайтеся перед іспитами максимально заспокоїти дітей, налаштувати їх на позитивний результат.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети