На кого поступають наші абітурієнти?

29 июля 2015
2806 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9877.jpg

Рейтинг найпрестижніших вузів України очолює Київський національний університет імені Шевченка. Однак для багатьох абітурієнтів це не аргумент. Лідером за кількістю заяв цього року став Львівський університет імені Франка — більше 52 тисяч. Свій вибір молоді люди пояснюють просто: якість освіти не гірша, ніж у столичних вузах, а ціни значно нижчі.

— Вирішила вчитися на журфаку. Найгарніші школи в Харкові, Києві та Львові. Вибрала ЛНУ, бо там найприйнятніші ціни — 10000 за рік. В університеті Шевченка, для порівняння, — 30 000. Для моєї родини це абсолютно непідйомна сума. На бюджетне місце не розраховую, оскільки величезний конкурс. Сила-силенна медалістів, пільговиків. У мене бали теж хороші, але не 200, як у деяких, — розповідає 17-річна Євгенія Бойко.

А між тим конкурс на тій же журналістиці в університеті імені Франка просто космічний — 1175 претендентів на 30 бюджетних місць! 39 осіб на місце! Всього разом з контрактниками факультет готовий прийняти 150 чоловік. Найпопулярнішою спеціальністю у вузі виявилося правознавство. Туди подали 2783 заяви, конкурс 17 чоловік на одне держзамовлення. Далі в рейтингу англійська філологія і міжнародні відносини.

У вузах кажуть: як і в попередні роки, серед майбутніх студентів більше ліриків, ніж фізиків. Величезні черги були на гуманітарні спеціальності, а в кабінети з табличкою «Математика», «Механіка» заходили одиниці. Те ж саме з китайською і болгарською мовами. Не популярні серед молоді ливарне виробництво, обробка металів тиском.

— На механіко-математичному, фізичному завжди був маленький набір. Туди не йдуть, тому що вчитися дуже складно, а перспективи потім досить вузькі. Аналогічно і на філософському факультеті. На теологію, наприклад, всього 14 заяв подали, — говорять в Харківському університеті імені Каразіна.

У приймальних комісіях вузів стверджують: мода на економістів вже пройшла. Зараз все більше хлопців хоче освоїти комп'ютерні науки.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети