Група студентів з британського Університету Лестера недавно провела дослідження і знайшла відповіді на два досить цікавих питання: скільки буде потрібно паперу для роздруківки усього Інтернету і скільки буде потрібно дерев для створення потрібного для цієї справи кількості паперу?
Спершу студенти підрахували, скільки в середньому сторінок містить середньостатистичний веб-сайт, розташований у видимому Інтернеті, який індексується пошуковиками і не відноситься до, так званого «прихованого Інтернету», куди звичайним способом не потрапити. Мова йде про мережі, доступ в які можна здійснювати тільки за допомогою різних анонімайзерів начебто браузера Tor, про який, можливо, відомо вам.
Як приклад веб-сайту «відкритої Мережі», була взята «Вікіпедія», де середньостатистична інформаційна стаття може займати до 15 аркушів формату A4. Для роздруківки всіх сторінок «Вікіпедії» знадобилося б близько 71 мільйона паперових листів. Застосувавши це правило приблизно на 4,54 мільярда сторінок в Мережі (саме стільки знаходиться у відкритому доступі) і врахувавши те, що з одного дерева можна отримати близько 8500 аркушів паперу, студенти з'ясували, що треба було б 8011765 дерев і 68100002500 аркушів паперу для того, щоб роздрукувати всі ці сторінки з Інтернету.
Однак студенти відзначають, що правило у вигляді 15 сторінок на статтю є дуже умовним, тому для впевненості вони подвоїли результати, отримавши в цілому 136 млрд аркушів паперу.
Наприкінці свого дослідження студенти відзначають, що його результати можна вважати справедливими лише стосовно «чистого», видимого і цензурованого Інтернету. Іншими словами, «прихований Інтернет», або анонімний Інтернет, в облік при цьому дослідженні не брався.
Новости Науки → Тільки 15% випускників мають намір вивчати робітничі спеціальності - Табачник
Новости Науки → Археологи нашли гробницу неизвестного фараона Египта
Новости Науки → Ученые сфотографировали «руку Бога»
Новости Сельского хозяйства → В Украине действует прозрачный рынок средств защиты растений - Минагрополитики
Новости в мире → Apple занялась созданием сверхчувствительных iPhone с изогнутым экраном