ТОП-5 найкращих книг 2015 року

15 июля 2015
11409 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9649.jpg

Це був чудовий рік для жінок-письменників, дебютантів, довгоочікуваних прем'єр відомих майстрів пера і для критиків, які складають найрізноманітніші рейтинги.

Ось список найкращих книг 2015 року:


1. «Темні таємниці» Гілліан Флінн Нова книжка від творця бестселера «Зникла». Ліббі Дей було сім років, коли її мати і дві сестри були жорстоко вбиті. Дівчинка вижила і стала свідчити про те, що вбивцею є її п'ятнадцятирічний брат – Бен. Двадцять п'ять років потому члени «Клубу вбивств» – таємного суспільства, схибленого на гучних злочинах – знаходять Ліббі і закидають питаннями про той страшний день. Вони сподіваються знайти докази, які допоможуть звільнити Бена. А Ліббі прагне отримати прибуток від своєї трагічної історії: вона вирішує співпрацювати з членами суспільства, але тільки за окрему плату. Так пошуки переносять Ліббі з стрип-клубу в Міссурі в занедбані туристичні міста Оклахоми, на те саме місце, де двадцять п'ять років тому вона тікала від вбивці.

2. «22:04» Бен Лернер Рік тому, головний герой книги «10:04» насолоджувався своїм несподіваним літературним успіхом, коли у нього діагностували потенційно смертельне захворювання, а краща подруга попросила допомогти їй зачати дитину. У Нью-Йорку, де все частіше трапляються руйнівні урагани і соціальні хвилювання, він повинен продовжувати жити зі своєю хворобою і перспективою батьківства в місті, який можливо скоро буде затоплений водою. Лернер, чию книгу критики назвали «веселою, розумною і оригінальною від першого рядка до останньої», розповідає, що значить жити саме зараз, в сутінках імперії, коли важко уявити майбутнє, не змінюючи свого ставлення до минулого і теперішнього.

3. «Дівчина в поїзді» Пол Хокінс Рейчел сідає на одну і ту ж електричку щоранку. Кожен день їде повз затишних заміських будинків і зупиняється по сигналу поїзда в одному і тому ж місці, щоб подивитися, як щоранку снідає ідеальна, на її думку, пара. Їй здається, що вона добре їх знає. Рейчел навіть дає їм імена – «Джесс і Джейсон». Для них життя досконале, на відміну від своєї власної. А потім вона бачить щось шокуюче. Всього лише на хвилину, поки електричка рухається далі, але цього достатньо. Не в силах приховувати побачене, Рейчел розповідає про все поліції, і відразу стає залученою в жахливі події. Невже Рейчел більше нашкодила собі, аніж допомогла правосуддю? Це прекрасний дебютний роман Пола Хокінса, написаний в стилі трилерів Хічкока. Книга миттєво стала бестселером і зайняла лідируючі позиції в рейтингах авторитетних видавництв.

4. «Я сповідаюся» Жауме Кабре Адріа Ардевол прожив на цьому світі шістдесят довгих і одночасно жахливих років. Коли хвороба Альцгеймера починає відбирати у нього пам'ять, він вирішує написати прощального листа своїй коханій. У ньому Адріа відверто розповідає про своє життя, яке була тісно пов'язане зі старовинною скрипкою Сторіоні. Батько Адріа набагато більше любив старовинні речі, а не свого сина. Але особливу пристрасть він відчував до дорогоцінної скрипки, яка довгі роки належала сімейству Ардевол. Батько заборонив синові торкатися до експоната, і коли Адріа порушив клятву, батько несподівано помер. Розуміючи, що скрипка зробила батька божевільним, сам Адріа не в силах від неї відмовитися, навіть заради коханої жінки. Паралельно письменник розповідає кілька історій, які сталися з людьми за багато століть до появлення на світ Адріа. Але сполучною ланкою всіх персонажів є скрипка Сторіоні, таємничий і проклятий інструмент, який довгий час безжально втручався в долі людей і руйнував їх життя.

5. «Принцип Поліни» Дідьє ван Ковеларт «Принцип Поліни» — це елегантний і непередбачуваний роман, від французького письменника Дідьє ван Ковельрата, лауреата престижної Гонкурівської премії. Успішний письменник Квінсі, прогулюючись по букіністичних крамницях, випадково знаходить серед книг свій перший роман. Коли він відкриває книгу, на першій сторінці він знаходить свій підпис: «Поліні і Максу». Коли ці двоє були найважливішими людьми в його житті, вони відіграли свою роль. Багато років тому Квінсі тільки опублікував свій перший роман, і літературні читання повинні були відбутися в міській в'язниці. Поліна була студенткою, якій дуже хотілося потрапити на презентацію книги, а Макс був одним з ув'язнених. В той день їх долі переплелися. Їхня зустріч стала початком міцної дружби і вірної любові.

Похожие статьи:

Образование и наукаСэр Терри Пратчетт

ОбществоУкраїнці не читають книги

ОбществоУкраїнці почали більше читати

ОбществоЯким буде Чорнобильський шлях-2015

Образование и наукаВиталий Брунь: Почему люди не покупают книги?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети