У космосі прокинулась чорна діра

4 июля 2015
3054 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9490.jpg

25 червня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило, що вже тиждень веде пильне спостереження за подвійною системою V404 Лебедя, в яку входять чорна діра і зірка в два рази менша Сонця.


У чорній дірі цієї системи знову вибухають спалахи рентгенівського і гамма-випромінювання. Подібне відбувається приблизно кожні 25 років — останній раз спалахи були зафіксовані японським супутником Ginga в 1989 році, після чого чорна діра «заснула».

Передбачається, що чорна діра, будучи більше помаранчевого карлика в 24 рази, поступово притягує до себе його речовину. Наближаючись до чорної діри, газ від зірки починає обертатися навколо неї, набуваючи форму диска. Поступово він нагрівається і спалахує, зникаючи в чорній дірі. На даний момент навіть світіння Крабовидної туманності, однієї з найпотужніших в рентгенівському діапазоні, поступається по яскравості спалахів гомонам чорної діри приблизно в 50 разів. Інтервали між ними в середньому менше години, яскравість варіюється. Співробітник EKA Ерік Кулкерс зізнався, що тільки один раз за всю кар'єру астроному випадає шанс спостерігати явище такого масштабу.

Чорна діра знаходиться в Чумацькому Шляху на відстані приблизно 8000 світлових років від Землі, що дає змогу вченим вести спостереження в декількох діапазонах. Більшість чорних дір знаходиться набагато далі. Вивчення того, що відбувається зараз в V404 Лебеді, може допомогти нам зрозуміти, як чорна діра поглинає матерію, та чи зможе поглинути вона землю.

Похожие статьи:

Новости НаукиУченые сфотографировали «руку Бога»

Новости НаукиТільки 15% випускників мають намір вивчати робітничі спеціальності - Табачник

Новости в миреApple занялась созданием сверхчувствительных iPhone с изогнутым экраном

Новости НаукиАрхеологи нашли гробницу неизвестного фараона Египта

Новости Сельского хозяйстваВ Украине действует прозрачный рынок средств защиты растений - Минагрополитики

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети