В Україні потрібно відмінити ЗНО

18 мая 2015
6372 просмотра Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8680.jpg

Багатостраждальне ЗНО.

Здача ЗНО з української мови стала справжньою катастрофою, як визнали і організатори, і учасники.

Значить… справа не зовсім в ЗНО.

У суперечках про ЗНО трошки випустили з виду, навіщо взагалі існує освіта. А освіта існує для того, щоб випускнику бути компетентним, умілим, ерудованим, і щоб відповідати вимогам Інформаційної епохи.

Схоже, що наступного разу країна витратить ще більше зусиль і грошей на удосконалення ЗНО, щоб ще крутіше поліпшити результати безглуздого тестування.

Тут треба згадати, з якою метою у нас взагалі так несамовито було введено це незалежне тестування? Мета була важлива: протидіяти корупції, щоб у всіх випускників країни, хоч з якого села, були однакові шанси при вступі до вузу.

Без хабарів, блатів, підкупів і шахрайства.

Мета, звичайно, благородна. Але, по-перше, це не функція системи освіти — боротися з корупцією. Інакше — навіщо потрібні всі наші прокуратури, міліція і Антікорбюро?

А по-друге… це невелика доблесть — отримати рівний доступ до однаково низькоякісної вищої освіти, отримавши не дуже хорошу середню. Розрив між тим, чого навчають і що потрібно в реальному житті — величезна.

Тому тестувати слід було б не те, наскільки добре діти одноразово вивчають напам'ять (часто з допомогою репетиторів) застарілі архаїчні знання, з якими ні до вузу нормально не вступиш, ні навіть на роботу не візьмуть.

Раз вже пішла така хвиля на реформи, то саме час кардинально змінити всі 5 елементів системи освіти: контент, технології, кадри вчителів, моніторинг знань і кінцеві результати. Тим більше, що все це вже є.

Інакше, будемо, як і 300 років тому, оцінювати знання дітей… з того, з якого кінця розбивати яйця: з тупого або з гострого. І нехай хтось із випускників спробує не вгадати правильну відповідь на такому ЗНО!

Так що доведеться якось реконструювати суть освіти, а не тільки бали.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети