Вчені навчились визначати точний час смерті

3 июля 2015
6393 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9477.jpg

Для розслідування злочинів і нещасних випадків дуже важливо встановити точний час смерті жертв, проте всі попередні методи, наявні в арсеналі судмедекспертів, не відрізнялися точністю.

Наприклад, при визначенні часу смерті по температурі тіла було складно врахувати такий чинник, як температура навколишнього середовища, більшою точністю відрізняється метод визначення ступеня розкладання тканин.

Саме в цьому напрямку вирішили працювати біологи з Університету Зальцбурга. Вони вирішили дослідити окремі тканини і білки на швидкість розкладання, взявши за основу тканини скелетних м'язів як найпоширеніші і менш піддані руйнуванню після загибелі організму.

Дослідники детально проаналізували посмертне руйнування певних протеїнів, що входять до складу м'язів свиней, на проміжку від нуля до 240 годин після смерті.

Аналізу підлягали білки титін, небулін, альфа-актинін, тропоміозин та інші протеїни, що входять до складу м'язових волокон.

В результаті проведених дослідів з'ясувалося, що деякі з протеїнів м'язів, у тому числі тропоміозин і актинін, не піддаються розпаду навіть після десяти діб після настання смерті. А інші білки, такі як десмін, розпадаються набагато раніше, приблизно через 35 годин після загибелі.

Таким чином, вченим вдалося встановити, що у кожного виду білків є свій термін розпаду — ці знання можна застосувати в криміналістиці і судовій медицині для більш точного встановлення часу смерті людини. В даний час дослідники продовжують свої досліди вже на людських тканинах.

Похожие статьи:

ПроисшествияУ Севастополі на тренуванні помер 16-річний футболіст

Новости в миреЗ життя пішла Ширлі Темпл

Новости КиеваУ Києві від вогнепального поранення помер міліціонер

Новости УкраиныМВС спростовує інформацію про вогнепальне поранення і смерть активіста

Новости ПолитикиНачальник Краснолиманского ГАИ погиб в ДТП от взрыва

Комментарии 1

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети