Вчитись в медичному університеті тепер не вигідно

20 июля 2015
3499 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9736.jpg

Цього року бажаючих навчатися в медичних університетах виявилося значно менше, ніж торік. МОЗ навіть може не виконати план по набору сільських лікарів.

Про все це свідчить статистика, яку відомство оприлюднило на своєму офіційному сайті. До кінця минулого тижня на бюджет в медвузи абітурієнти подали 31 620 заяв. Це в два рази менше, ніж за аналогічний період минулого року (56 344 заяви). При цьому з усього числа тільки 605 заяв від людей з сільської місцевості з цільовими напрямками, хоча для них є 974 місця.

Загалом, станом на 16 липня у вищі медичні навчальні заклади прийшли більше 40 тисяч абітурієнтів. Велика частина з них дівчата — 28 172 особи (68,9%).

Серед майбутніх медиків найпопулярніші виші: Національний медичний університет імені Богомольця, Львівський національний університет Галицького, Вінницький національний університет Пирогова і Буковинський державний медичний університет.

Що цікаво: в Донецький і Луганський медуніверситети, які знаходяться на окупованій території, абітурієнти теж несуть документи. Правда, дуже мало. У Донецький медичний університет імені Горького подали заяви 410 осіб, в Луганський — 263.

Однак, що б там не затверджувало відомство, на місцях, в приймальних комісіях запевняють у протилежному. Наприклад, в університеті імені Богомольця кажуть: так, людей трохи менше, ніж у минулому році, але максимум відсотків на 10.

— Зараз самий розпал прийому. Говорити про остаточні цифри поки рано. До кінця вступної кампанії вийдемо на нормальний рівень. Може трохи нижче традиційного, — кажуть у приймальній комісії університету Богомольця.

У свою чергу молодь, яка не стала подавати документи в медичні вузи, своє рішення пояснює просто: навчання дуже дороге. Конкурс на бюджет дуже великий — отримати його дуже складно. У тому ж Київському меді, наприклад, стоматологія коштує 28 тисяч гривень на рік, а бюджетних місць всього 8! Лікувальна справа обійдеться в 19 798 гривень.

Прийом документів завершується 31 липня.

Вступати приходять цілими сім'ями. У п'ятницю, 10 липня, в Україні стартувала вступна кампанія. Цього року вона відрізняється низкою нововведень і відсутністю величезних черг.

За першу половину дня Дніпропетровський національний університет прийняв близько 500 заявок в паперовому та електронному вигляді.

Похожие статьи:

Новости в мире​Російські війська, що проводили навчання на українському кордоні, повернулися в місця своєї дислокації

Новости Политики​Росія почала військові навчання на кордоні з Україною

Новости Украины​У РНБО розповіли про успішне виконання одного з етапів АТО

Новости в мире«Беркут» навчився своєму ремеслу в Німеччині

Новости Киева​У Києві сьогодні в ночі проведуть військові навчання

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети