Величний Різдвяний Дідух - дарунок місту Рівне та рівнянам

7 января 2020
12832 просмотра Голосов: 0 Автор:Roksolan
article19136.jpg

Коляда та сакральний Православний спадок предків...

Українські православні традиції, що їх вивчає та популяризує «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області», у всій своїй повноті повертаються у Рівне.

Як і обіцяло Товариство, на Святвечір 6 грудня 2020 року, о 16 годині, з дозволу міського керівництва, воно встановило на майдані Незалежності величного Дідуха.

Це подарунок місту, містянам, усім українцям, до свята православного Різдва. Про це та інше у статті, що подана нижче...

 

ВЕЛИЧНИЙ РІЗДВЯНИЙ ДІДУХ — ДАРУНОК МІСТУ РІВНЕ ТА РІВНЯНАМ

 

Фото 1. Дідух – давній православний символ Творця та Світлого Ірію у Рівному

Особливістю цього Дідуха є його розміри та форма. Загальна висота Дідуха від бруківки, до вершечка зірки-хреста (включаючи престол) становить 4,3 метри (https://uamodna.com/articles/kolyada-ta-rizdvo-indash-sakraljna-osnova-pravoslavnogo-kalendarya/).

Крім того Дідух відповідає усім сакральним вимогам стосовно ієрархії Світлого Ірію та Прави. Він стоїть на трьох ногах, які творять конусну форму, та має чотири канонічних рівні. Вінчається Дідух дванадцятикутною зіркою – символом Творця (https://uamodna.com/articles/ukrayinsjkyy-pravoslavnyy-kalendar-indash-svitla-spadschyna-predkiv/).

Фото 2. Так виглядає рівненський Дідух після установки на Святвечір 2020 р.

До створення величного Дідуха доклали свої зусилля багато членів Товариства, та особливо жіноча секція «Берегиня», які займаються відтворенням давніх українських ремесел: ткацтва, вишивання, виготовлення оберегів і т. п.

Саме ці майстрині у 2019 році засіяли і зібрили урожай жита, для виготовлення Дідухів, цього та інших, і майже півтора місяця займались кропіткою роботою на подаруком для міста Рівного.

Фото 3. Руками цих працьовитих жінок був виготовлений унікальний Дідух

На Святвечір, для встановлення Дідуха у центрі Рівного, зібрались члени Товариства, небайдужі рівняни, ті хто сприяє роботі Товариства.

Всім бажаючим були роздані друковані матеріали, які пояснюють значення українських Колядних традицій, символіку Дідуха та особливості Святвечора та зустрічі Різдва Нового Кола Року.

Українці мають знати, що Коляда – це низка свят, які славлять Творця та всю Небесну ієрархію Світлого Ірію, душі славних предків (https://uamodna.com/articles/kolyada-ta-rizdvo-indash-sakraljna-osnova-pravoslavnogo-kalendarya/).

Фото 4. Рівняни з захопленням оцінюють величного рівненського Дідуха

Зрозуміло, що усі фінансові витрати, усі підготовчі роботи, формування каркасу Дідуха, його перевезення та установка, не могла відбутися без сприяння усіх членів «Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області».

Товариство є дружньою організацією, яка має на меті дослідження та відновлення основ української культури, українських духовних традицій, вивчення давнього Православного Світогляду і донесення його знань суспільству (http://rodovid.rv.ua/kolyada-yak-zustrichali-predki-svyatvechir-ta-rizdvo/).

Фото 5. Група з членів Товариства перед дарованим Рівному Дідухом

Члени Товариства хотіли б, щоб усі рівняни та гості міста ставились би до такого поважного символу, як Дідух, з належною повагою. Бо він є сакральним православним символом, найшанованішим у наших давніх православних предків.

Варто також розуміти, що неналежне ставлення до символу Творця та Світлого Ірію, може несподіванно гукнутись тим, хто не шанує Боже.

Фото 6. Рівняни з задоволенням фотографуються перед рівненським Дідухом

Дарований Товариством Дідух має простояти на головній площі міста щонайменше до кінця Водохреща, тобто до 21 січня 2020 року.

Тому запрошуємо усіх рівнян та гостей міста приїхати у центр міста, побачити цей величний православний символ, показати його своїм дітям і внукам!

Фото 7. Пам’ятна таблиця про дарування Товариством Дідуха місту Рівному

І як казали наші предки сотні і тисячі років тому:

Коляда народилась!

Славимо її!

+  +  +

Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області

 

Джерело - https://uamodna.com/articles/velychnyy-rizdvyanyy-diduh-darunok-mistu-rivne-ta-rivnyanam/

Похожие статьи:

Образование и наукаПсевдослов`янізм - отрута в обгортці московського лукавства

Образование и наукаПравославне Різдво - чому святкуємо 7 січня, а не 25 грудня?

Образование и наукаВійна з українською абеткою, або що вбиває латиниця?

Новости ОбществаПраправнук Пушкіна і творець атомного годинника помер у Москві

ОбществоКоляда та Різдво – сакральна основа Православного календаря!

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk