"Бук" збив Boeing - офіційно

17 июля 2015
1865 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9679.jpg

У доповіді нідерландської Ради Безпеки не буде вказано, хто збив «Боїнг» під Донецьком, написала в середу ввечері газета «Волкскрант». Раніше того ж дня телекомпанія CNN повідомила, що в її розпорядженні виявилася інформація про чорновий варіант доповіді і що вина за загибель пасажирського рейсу в доповіді покладається на проросійських сепаратистів.

Журналістам нідерландської газети «Волкскрант» вдалося поговорити з сімома людьми, близькими до кабінету міністрів Нідерландів та залученими в розслідуванні причин катастрофи. Ці співрозмовники погодилися на публікацію на умовах анонімності і заявили, що доповідь вкаже лише «напрям», в якому слід шукати винних. «У доповіді говориться, що літак збитий з установки» Бук ", але не йдеться, звідки її привезли і хто натиснув на кнопку запуску", — цитує газета одного з цих обізнаних анонімів. Заяви кожного джерела перевірені і підтверджені як мінімум ще одним із семи інформаторів.

Для тих, хто уважно стежить за ходом міжнародного розслідування загибелі рейсу МН17, очевидно, що пошук винних у цьому злочині не входить до компетенції команди Ради Безпеки, який очолює розслідування причин катастрофи — готує реконструкцію її технічних подробиць. Саме цю доповідь в чорновому варіанті отримали уряди кількох країн, у тому числі і Росії. Офіційна його публікація намічена на середину жовтня. Конкретні підозрювані в нападі на пасажирський літак повинні бути названі в іншій доповіді, який готує Міжнародна слідча група, також під керівництвом Нідерландів. Ця друга доповідь за результатами кримінального розслідування врахує висновки першого і з'явиться в кінці 2015 року. Саме на основі другої доповіді планується проведення судового розгляду і засудження винних.

Ті, хто веде розслідування, намагаються допускати якнайменше політичних заяв

«Сьогодні пріоритетне завдання полягає в тому, щоб усі, в тому числі і Росія, як можна довше брали участь у розслідуванні. Щоб проміжні звіти були з їхніми підписами. Тому ті, хто веде розслідування, намагаються допускати якомога менше політичних заяв», — пояснило газеті «Волкскрант» ще одне джерело, близьке до уряду Нідерландів. Інші його колеги погоджуються, що "інакше ніяк", бо це справа «надзвичайно складна і на кону стоїть дуже багато». З моменту падіння «Боїнга» Голландія виявилася залучена в дипломатичну гру з як мінімум ще 21 державою, пише газета.

За даними CNN, чорновий варіант доповіді нараховує кілька сотень сторінок — у ньому названий тип ракети, яка збила авіалайнер, прорахована траєкторія її польоту і вказано, звідки вона була запущена. Також у доповіді щохвилини розібраний політ «Боїнга», повідомила американська телекомпанія.

Російська сторона і раніше давала знати, що у неї є претензії до ходу розслідування. Ми ці претензії аргументовано спростували, бо це розслідування як раз є незалежним.

На питання «Ви все ще на щось сподіваєтеся?» глава нідерландського МЗС відповів: «Подивимося. Ми хочемо забезпечити такий розвиток справи, щоб люди, відповідальні за цей злочин, постали перед судом. Один зі способів — трибунал ООН».

За ідею створення міжнародного трибуналу у справі рейсу МН17 висловлювалися і родичі жертв катастрофи, які в Нідерландах об'єдналися в організацію.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Политические статьиСША зобов'язалися не кидати Україну - «Washington Post»

Политические статьи​США впевнені, що за кривавими подіями в Одесі стоїть Москва

Новости Преступности​У ДНР пересварилися і не можуть вирішити «чи оголошувати війну Україні»

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети