Індієць створив свій власний ліс

23 июля 2015
2591 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9778.jpg

Джадана Пайенг — індійський активіст-еколог, який протягом кількох десятиліть саджав дерева на піщаній мілині індійської річки Брахмапутри. У підсумку місце це перетворилося на заповідник, лісові насадження охоплюють тут площу в 1360 гектарів.

Джадана Пайенг (Jadav Payeng) народився в 1963 році в індійському штаті Ассам (Assam, India). Підлітком він став свідком потужної повені, а коли вода відступила, на піщаній мілині річки залишилася величезна кількість змій. Незабаром всі рептилії вимерли через відсутність лісу. Пізніше Джадана розповідав, що його так сильно вразило тоді видовище зміїних трупів, що він гірко плакав над їхніми тілами. Саме тоді він вирішив, у що б то не стало, посадити в цьому районі ліс.

Проконсультувавшись з чиновниками, Пайенг дізнався, що ніякі лісові насадження тут неможливі — грунт був визнаний несприятливим. Втім, у нього була на цей рахунок власна думка.

І Джадана почав трудитися. Він на самоті оселився на піщаній мілині і почав з насаджень бамбука. Помічників у нього не було — людям було набагато важливіше прожити самим, ніж дбати про екосистему. Джадана висаджував насіння, поливав їх, розсаджував, і незабаром замість сумній піщаної коси з'явилися густі зарості бамбука.

На цьому молодий еколог не зупинився — він уже вирішив виростити тут справжній ліс. Він насадив молодих дерев, потім привіз і поселив у свій новенький ліс червоних мурашок, які дуже сприятливо впливають на грунт.

З часом в лісі почали лунати пташині голоси, оселилися всілякі дрібні тварини. Джадана тим часом не зупинявся, насаджуючи все нові дерева.

Сьогодні, через три десятиліття, це місце — Molai forest — стало заповідником. Тут живий зоопарк.

Тут бенгальські тигри, індійські носороги, більше 100 оленів, кролики, мавпи і величезна кількість різних видів птахів.

Щорічно в ліс приходить стадо в сотню слонів, які залишаються тут приблизно на шість місяців. Саме тут в стаді додалося як мінімум десять слоненят.

Влада дізналися про чудесного лісника Джадаве в 2008 році. Саме чиновники допомогли справитися браконьєрами, які активно полювали на носорогів.

Сам Джадана живе тут же, в невеликій лісовій хатині. Він одружений, і у них з дружиною Бінітой (Binita) є троє дітей. У Джадава своя ферма, він тримає буйволів і продає молоко, саме молоко і становить головне джерело доходу сім'ї.

Сьогодні Джадана Пайенг — володар кількох почесних нагород у сфері екології, серед яких і почесна ступінь від Університету Джавахарлала Неру (Jawaharlal Nehru University), а також від індійського сільськогосподарського інституту Indian Institute of Forest Management.

Похожие статьи:

ОбществоВ Білорусі заборонять ходити в ліс

Общество​Хранителька таємниць. Що і від кого більше півстоліття приховувала в лісі у Івано-Франківській області 85-річна жінка.

ОбществоРеорганізація державної корпорації “Радон” — хто буде нести відповідальність за радіоактивні відходи українських АЕС?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети