6% українців є сепаратистами

25 июля 2015
1837 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9815.jpg

В Україні близько 6% людей висловилися за відділення свого регіону від України, що є тривожною тенденцією.

Про це повідомив політичний експерт Інституту соціальних технологій «Соціополіс» Ярослав Макітра.

«Близько 6% українців у ході соцопитування висловилися за відділення свого регіону від України. Статистична помилка становить зазвичай 2-3%, а цей показник все ж таки більше можливої помилки. Для України це невелика кількість можливих сепаратистів, але під час війни такі дані насторожують », — говорить Макітра.

Політолог констатував, що в Україні і крім Криму з Донбасом є регіони, в яких присутні сепаратистські настрої.

«У нас в Закарпатті, де живуть великі етнічні групи інших національностей (словаки, угорці, румуни і т.д.), Буковина та південні області, близькі до Молдови та Румунії. Це основні регіони, за рахунок яких кількість бажаючих відділення від України могло досягти 6%. Могла зіграти роль саме національна приналежність », — вважає він.

Другою причиною зростання сепаратистських настроїв Макітра назвав зниження соціально-економічного рівня життя українців.

«Українці збідніли, більшість невдоволені своїм становищем і не бачить перспектив його поліпшення. Така ситуація радикалізує суспільство і проявляє сепаратистські тенденції. Людям здається, що в усьому винна держава Україна, а в іншій державі їм би жилося краще. І чим бідніше ставатиме населення, тим активніше будуть рости сепаратистські симпатії », — прогнозує експерт.

Відзначимо, соцопитування КМІС продемонструвало, що лише 6% вважають, що їх регіону було б краще відокремитися від України, 83,2% людей дотримуються протилежної думки. Серед мешканців територій Донецької та Луганської областей, які контролюються владою України, 22,9% підтримують точку зору про відділення, а 51,7% — ні.

Похожие статьи:

ЭкономикаУкраїнці масово оформляють субсидії

ОбществоВсе більше держав Шенгенської зони відмовляють українцям у візах

Новости в мире​Євросоюз додав до списку на санкції ще декількох українців

Новости ОбществаПосилюється перевірка реєстрації українців за місцем проживання -Указ Президента

Новости УкраиныУкраїнці стали більше заробляти

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети