Чи можливе на Марсі життя?

23 апреля 2015
2353 просмотра Голосов: 0 Автор:вася
article8386.jpg

Найближча до Землі планета — Марс. Багато експертів не без підстав вважають, що там у віддаленому минулому могло існувати життя. Але якщо припустити, що це дійсно так, то що могло стати причиною загибелі марсіанської цивілізації? Ось кілька цікавих наукових гіпотез, які заслуговують розгляду.

Каліфорнійський фізик Джон Бранденбург висловив версію про те, що кілька сот мільйонів років тому на Марсі вибухнув природний ядерний реактор.

Згідно побудованої професором Бранденбургом моделі, приблизно мільярд років тому під марсіанським Ацідалійской морем на глибині близько кілометра перебували великі поклади руди урану, а також торію і калію. Коли до цих покладів руд, добралися підземні води, почалася ядерна реакція, яка привела до викидів урану-233 і плутонію-239, а крім того, до утворення великої кількості радіоактивних ізотопів калію.

Енергія вибуху виявилася еквівалентна від падіння астероїда діаметром 30 кілометрів. На ядерну катастрофу вказує вміст у вказаному регіоні слідів торію та ізотопів калію. Радіація і могла погубити існування на Марсі цивілізації.

З часом Бранденбургу довелося переглянути свою гіпотезу з урахуванням заяв планетологів про те, що будова Марса пов'язано скоріше з природними геологічними процесами. Ніяких ядерних «аномалій» не виявлено і при дослідженні ізотопного складу марсіанських метеоритів.

Тоді професор висунув нову точку зору — вибухів було не один, а два! Про це можуть свідчити підвищена концентрація в марсіанській атмосфері ксенону-129, а також нові дані, пов'язані з присутністю на поверхні планети ізотопів урану, торію і калію.

Враховуючи закономірності поширення гамма-випромінювання радіоактивних елементів, епіцентри вибухів могли розташовуватися на півночі Ацідалійской моря і на рівнині Утопія, вважає дослідник.

Це могло пояснюватися тим, що вибухи не мали природного походження, а були результатом термоядерної бомбардування. Цілком ймовірно, бомби були гігантськими, їх діаметр дорівнював 150 метрам. На те, що все відбувалося саме так, вказують і вже згадані ізотопи ксенону, і аномалія ізотопів важких інертних газів, наприклад, криптону.

На думку професора Бранденбурга, падіння на Марс водневих бомб було аж ніяк не випадково. Вчені вже з'ясували, що в далекому минулому марсіанський клімат був близький до земного. Знімки, отримані марсоходами, зафіксували безліч об'єктів, схожих на рукотворні артефакти. Так що виключати існування на цій планеті цивілізації гуманоїдів можна. Інше питання — хто міг скинути бомби: самі марсіани або їх вороги з іншої планети.

Але, так чи інакше, в результаті цих вибухів у Марса могла зникнути біосфера, а клімат — стати абсолютно непридатним для життя.

На думку відомого британського астронома Едварда Харрісона, найбільш древні галактичні цивілізації неодмінно повинні були влаштувати експансію в спробах заволодіти ресурсами сусідніх планет. Теоретично вони могли посилати туди спеціальні зонди, що володіють руйнівною міццю. Харрісон називає їх «берсеркерами».

Вже давно обговорюється теорія про те, що між Марсом і Юпітером колись знаходилася планета Фаетон. Вона загинула, швидше за все, в результаті впливу гравітації обох сусідніх планет. Саме ця подія могло призвести до утворення головного поясу астероїдів.

Спровокувати збільшення гравітації Марса і Юпітера, яке призвело до розриву Фаетона на частини, могло стати різка зміна їх орбіт, вважають Харрісон і його колеги з Массачусетського університету. До речі, гігантський уламок Фаетона міг впасти на Марс, зруйнувавши його атмосферу і випарувавши моря. Ось вам і причина загибелі цивілізації!

Правда, поки немає ніяких доказів, що це стало наслідком саме чужорідного впливу, а не природних космічних сил… Але всі припущення апрірорі мають право на існування.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети